Президент Исмоил Жўрабековнинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдирди
Давлат раҳбари атоқли давлат ва жамоат арбоби Исмоил Жўрабеков вафоти муносабати билан марҳумнинг хонадонига ташриф буюрди.
'Президент Исмоил Жўрабековнинг оила аъзоларига ҳамдардлик билдирди'ning rasmi
Ўзбекистон Республикаси сув хўжалиги вазирининг маслаҳатчиси, узоқ йиллар юрт равнақи йўлида фидокорона хизмат қилган Исмоил Жўрабеков 28 сентябрь куни 94 ёшида вафот этди.
Президент Шавкат Мирзиёев бугун таъзия уйига бориб, марҳумнинг Ватанга садоқат билан хизмат қилган эзгу фаолиятини йодга олди. Қуръон тиловати қилиниб, марҳумнинг руҳи шод этилди.
Исмоил Жўрабеков меҳнат фаолияти давомида Ўзбекистонда сув хўжалиги тизимини ривожлантиришга катта ҳисса қўшган. У 1985 йилда Ўзбекистон Вазирлар Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари, кейинчалик Бош вазирнинг биринчи ўринбосари, Президентнинг давлат маслаҳатчиси каби юксак лавозимларда ишлаган.
Сўнгги йилларда ҳам фаолиятдан четда қолмаган Жўрабеков Янги Ўзбекистон ислоҳотларига ўз ҳиссасини қўшишда давом этган. У “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор” фахрий унвони ва бошқа давлат мукофотлари билан тақдирланган.
Президент марҳумнинг оила аъзолари ва яқинларига сабр-қарор тилаб, уларнинг миннатдорлик сўзларини қабул қилди.

President Ismoil Jurabekov expressed condolences to the family members
The state leader visited the family of the deceased on the occasion of the passing of the esteemed statesman and public figure Ismail Jurabekov.
Image of 'President Ismoil Jurabekov expressed condolences to the family members'
Ismail Jurabekov, Advisor to the Minister of Water Resources of the Republic of Uzbekistan, who served faithfully for many years on the path of the nation's development, passed away on September 28 at the age of 94.
President Shavkat Mirziyoyev visited the house of mourning today and recalled the virtuous activities of the deceased, who served the Homeland with loyalty. The Qur'an was recited, and the soul of the deceased was honored.
Throughout his career, Ismail Jurabekov made a significant contribution to the development of the water management system in Uzbekistan. He held high positions, including First Deputy Chairman of the Council of Ministers of Uzbekistan in 1985, later First Deputy Prime Minister, and State Advisor to the President.
Jurabekov, who did not remain inactive in recent years either, continued to contribute his share to the reforms of New Uzbekistan. He was awarded the honorary title of "Honored Irrigation Specialist of the Republic of Uzbekistan" and other state awards.
The President expressed his condolences to the family members and close ones of the deceased, wishing them patience and fortitude, and accepted their words of gratitude.