Пойтахтда совуқ сувни ўчириш жадвали эълон қилинди
Куз-қиш мавсумига тайёргарлик муносабати билан ичимлик суви босими пасайиши ҳамда вақтинча бўлмаслиги мумкин.
'Пойтахтда совуқ сувни ўчириш жадвали эълон қилинди'ning rasmi
Тошкент шаҳрида 8 сентябрдан 10 октябргача совуқ сув жадвал бўйича вақтинча ўчирилади. Бу ҳақда “Тошкент шаҳар сув таъминоти” АЖ матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, 2025-йилги куз-қиш мавсумига тайёргарлик бўйича катта ҳажмли сувўтказгич тармоқларида режали профилактика-таъмирлаш ишлари олиб борилиши муносабати билан ичимлик сув босими пасайиши ҳамда вақтинча бўлмаслиги мумкин.
Сув бўлмаган жойларга сув ташувчи махсус автомашиналар юборилади.Ичимлик суви босими пасайтириладиган ва вақтинча тўхтатиладиган манзиллар рўйхати ва уларнинг вақти эълон қилинди.
Маълумот учун, пойтахтда ичимлик суви таъминоти сўнгги марта 7 апрелдан 16 майгача режали тарзда ўчирилиб, баҳорги-ёзги мавсумига тайёргарлик бўйича катта ҳажмли сув ўтказгич тармоқларида режали профилактика-таъмирлаш ишлари олиб борилган.
'Водийда илон ва типратикандан шўрва тайёрлаб сотаётганлар  қўлга олинди'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 17:27
Водийда илон ва типратикандан шўрва тайёрлаб сотаётганлар  қўлга олинди
Ижтимоий тармоқларда тарқалган видео юзасидан Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги муносабат билдирди.
'Андижонда заправкада ёнғин содир бўлди'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 14:47
Андижонда заправкада ёнғин содир бўлди
Ҳозирда ҳолат юзасидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
'Қашқадарёда 27 ёшли бемор шифохонага етиб бормай вафот этди'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 13:33
Қашқадарёда 27 ёшли бемор шифохонага етиб бормай вафот этди
Тана тошмалари, бурундан қон кетиши ва ҳолсизликдан шикоят қилган бемор учун кеч бўлди.
'Фарғонада боғчадаги 13 нафар бола овқатдан заҳарланди'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 12:42
Фарғонада боғчадаги 13 нафар бола овқатдан заҳарланди
Олтиариқдаги мактабгача таълим муассасаси фаолияти вақтинча тўхтатилди, ҳолат юзасидан текширув бошланди.
'Қирғизистондан “гашиш” олиб кирган жиноятчилар қўлга олинди'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 11:30
Қирғизистондан “гашиш” олиб кирган жиноятчилар қўлга олинди
15000 долларга 2 килограмм гиёҳванд модда харид қилган 6 кишилик гуруҳ махфий операция давомида қўлга тушди.
'АҚШ Россия билан чегарадош давлатларга ҳарбий ёрдамни тўхтатмоқчи'ning rasmi
Жамият 05.09.2025 10:12
АҚШ Россия билан чегарадош давлатларга ҳарбий ёрдамни тўхтатмоқчи
Пентагон Европадаги баъзи иттифоқчиларга кўрсатилаётган ҳарбий ёрдам дастурларини молиялаштиришни бекор қилади.

The capital's cold water shutdown schedule has been announced.
In preparation for the autumn-winter season, a decrease in drinking water pressure is also possible, temporarily, in September.
Image of 'The capital's cold water shutdown schedule has been announced.'
Cold water will be temporarily cut off on a schedule in Tashkent city from September 8 to October 10. The press service of "Tashkent City Water Supply" JSC reported this.
It is reported that due to scheduled maintenance and repair work on large-volume water pipelines in preparation for the 2025 autumn-winter season, drinking water pressure will decrease and a temporary cutoff is possible in September.
Special water trucks will be sent to areas without water. A list of addresses where drinking water pressure will be reduced and where it will be temporarily cut off, along with their schedules, has been announced.
For reference, the drinking water supply in the capital was last cut off on a scheduled basis from April 7 to May 16 for scheduled maintenance and repair work on large-volume water pipelines in preparation for the spring-summer season.