1991 йилда туғилган О.А. 14 август куни оилавий низолар сабаб ички ишлар бўлимига олиб борилган ва профилактик суҳбатдан сўнг уйига қайтарилган. Орадан икки кун ўтиб, фуқаронинг соғлиги ёмонлашган ва у шифохонага мурожаат қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Наманган шаҳар прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 104-моддаси (қасддан баданга оғир тан жароҳати етказиш) бўйича жиноят иши қўзғатилди.
Ички ишлар вазирлиги воқеани алоҳида назоратга олиб, раҳбарият бошчилигида махсус ишчи гуруҳ Наманганга юборилганини маълум қилди. Тергов якунига кўра айбдор ходимларга қонуний чора кўрилиши таъкидланди.

O.A., born in 1991, was brought to the police department on August 14 due to a family dispute and was sent home after a preventive conversation. Two days later, the citizen's health deteriorated and he sought medical treatment at a hospital.
In connection with this incident, the Namangan City Prosecutor's Office initiated a criminal case under Article 104 (intentional infliction of grievous bodily harm) of the Criminal Code.
The Ministry of Internal Affairs reported that it had taken the incident under special control and that a special working group, led by the leadership, had been sent to Namangan. It was emphasized that, based on the results of the investigation, legal measures would be taken against the guilty employees.