Кузнинг илк куни қандай об-ҳаво билан бошланади?
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-15 даража салқин, кундузи 30-32 даража иссиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража салқин, кундузи 27-32 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин, айрим жойларда баъзида 20-23 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража салқин, кундузи 28-33 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда баъзида 20-23 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 13-18 даража салқин, кундузи 28-33 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 16-21 даража салқин, кундузи 31-36 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб шимоли-шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-18 даража салқин, кундузи 28-33 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шимоли-шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 9-14 даража, кундузи 20-25 даража иссиқ бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast data for tomorrow, September 1.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 3-8 m/s. The temperature at night will be 13-15 degrees cool, during the day 30-32 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees cool, during the day 27-32 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, and in some areas occasionally up to 20-23 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees cool, during the day 28-33 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, and in some areas occasionally up to 20-23 m/s, with possible dust storms. The temperature at night will be 13-18 degrees cool, during the day 28-33 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 7-12 m/s. The temperature at night will be 16-21 degrees cool, during the day 31-36 degrees warm.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The eastern wind direction will change to northeastern at 5-10 m/s. The temperature at night will be 13-18 degrees cool, during the day 28-33 degrees warm.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be northeastern at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 9-14 degrees, during the day 20-25 degrees warm.