Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБнинг берган хабарига кўра, жорий йилнинг 29 август куни Тошкент шаҳрининг Чилонзор туманида BMW йўлдан кесиб ўтаётган пиёдани уриб юборган.
Воқеа соат 21:10 ларда Чилонзор тумани Муқимий кўчасида BMW русумли автомашина ҳайдовчиси тартибга солинган пиёдалар ўтиш жойидан йўлни кесиб ўтаётган 1977 йилда туғилган пиёдани уриб юбориб, йўл транспорт ҳодисаси содир бўлган.
ЙТҲ натижасида пиёдага биринчи тез тиббий ёрдам кўрсатилган. Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ масъул ходимлари томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда, дейилади хабарда.

According to the information provided by the Tashkent City DIA, on August 29 of this year, a BMW hit a pedestrian crossing the road in the Chilanzar district of Tashkent city.
The incident occurred at approximately 21:10 on Muqimiy Street in the Chilanzar district, where the driver of a BMW car hit a pedestrian born in 1977 who was crossing the road at a designated pedestrian crossing, resulting in a traffic accident.
As a result of the accident, first aid was provided to the pedestrian. It is reported that the responsible employees of the Tashkent City DIA are conducting investigative work regarding this incident.