Тошкент шаҳрида қушхонадан қочиб, одамларга ташланган буқа отиб ўлдирилди. Бу ҳақда пойтахт ИИББ хабар берди.
Маълум қилинишича, тунги соат тахминан 2:00 ларда Чилонзор тумани Ички ишлар бўлимига қушхонадан қочган қорамол одамларга ҳужум қилаётгани ҳақида хабар келиб тушган. Шунга асосан ИИО ходимлари ҳодиса жойига етиб борган.
Ходимнинг таъкидлашича, буқа фуқароларга қараб югургани сабабли хизмат автомобилида йўлни ёпишга мажбур бўлган. Аммо қорамол инспекторни ҳам сузган ва у тан жароҳати билан шифохонага ётқизилган.

A bull that escaped from a slaughterhouse and charged at people in Tashkent city was shot dead. The capital's Main Internal Affairs Directorate reported this.
Reportedly, around 2:00 AM, the Chilanzor District Department of Internal Affairs received information that cattle that had escaped from a slaughterhouse were attacking people. Based on this, Internal Affairs officers arrived at the scene.
According to the officer's statement, the bull was charging towards citizens, forcing them to block its path with a service vehicle. However, the cattle also pushed the inspector, who was hospitalized with a bodily injury.