Сурхондарёда ЙТҲ оқибатида бир қиз ҳалок бўлди
Ҳайдовчи суд ҳукмига кўра, 5 йилга озодликдан ҳамда 2 йил муддатга барча турдаги транспорт воситаларини бошқариш ҳуқуқидан маҳрум қилинди.
'Сурхондарёда ЙТҲ оқибатида бир қиз ҳалок бўлди'ning rasmi
Сурхондарё вилояти Узун туманида 27 ёшли Nexia 2 автомашинасини бошқариб келаётган ҳайдовчи пиёдалар йўлагидан ўтаётган 8 ёшли қизни уриб юборди. Жабрланувчи воқеа жойида вафот этган. Бу ҳақда MY5 телеканалида хабар берилди.
Билдирилишича, ҳайдовчи яқин атрофда мактаб борлигини кўрсатувчи белги бўлишига қарамай, тезликни камайтирмаган. Натижада пиёдалар йўлагидан ўтаётган 8 ёшли қизчани ўлимига сабаб бўлган. Марҳуманинг онаси суддан ҳайдовчига нисбатан оғирроқ жазо беришларини сўраган.
“Юк машинаси билан ёнма-ён келган пайтимда унинг орқасидан бир бола югуриб чиқди, тормоз босдим, лекин одамга тегиб бўлгандим”, — дейди ҳайдовчи.
Суд ҳукмига кўра энди у 2 йилга барча турдаги транспорт воситаларини бошқаришдан ва 5 йилга озодликдан маҳрум қилинди. Жазони манзил-колонияда ўташ белгиланди.
'ChatGPT ўз фойдаланувчиларидан паспорт талаб қила бошлади'ning rasmi
Жамият 23.11.2025 21:06
ChatGPT ўз фойдаланувчиларидан паспорт талаб қила бошлади
Агар сервис фойдаланувчи 18 ёшга тўлманига шубҳа қилса, ундан шахсий маълумотларни паспорт орқали тасдиқлашни сўрайди.

In Surkhandarya, a girl died as a result of YTH.
According to the court's verdict, he was sentenced to 5 years of imprisonment and deprived of the right to operate any type of vehicle for a period of 2 years.
Image of 'In Surkhandarya, a girl died as a result of YTH.'
In Surkhandarya region's Uzun district, a 27-year-old driver operating a Nexia 2 vehicle struck an 8-year-old girl crossing the pedestrian walkway. The victim died at the scene. This was reported by MY5 TV channel.
It was stated that despite the presence of a nearby school warning sign, the driver failed to reduce speed. As a result, he hit the 8-year-old girl crossing the pedestrian walkway, causing her death. The deceased's mother demanded stricter punishment for the driver in court.
“When I was driving alongside a cargo truck, a child suddenly ran out from behind it. I hit the brakes, but still collided with the person,” the driver said.
According to the court's ruling, he has now been banned from operating any type of vehicle for 2 years and deprived of freedom for 5 years. The sentence is to be served in a penal colony.