Тошкентдаги кўчалардан бири 1 ойга ёпилди
Транспорт вазирлигининг маълум қилишича, 2025 йил 19 июлдан 18 августга қадар Сергели тумани Обиҳаёт кўчасида иссиқ сув қувурларини алмаштириш ишлари олиб борилади. Шу муносабати билан мазкур кўчада автотранспорт воситалари ҳаракати вақтинча чекланади.
Мазкур давр мобайнида айрим автобус йўналишлари ҳаракати ўзгартирилади. 184-сонли йўналиш ҳаракати Сергели Ярмарка бекатигача қисқартирилади.
40- ва 143-сонли йўналишлар ҳаракати Янги Сергели йўли — Сўғдиёна — Жалойир —Обиҳаёт (ёпилмаган қисми) кўчалари орқали вақтинча ўзгартирилади.

According to the Ministry of Transport, from July 19 to August 18, 2025, work on replacing hot water pipes will be carried out on Obihayot Street in Sergeli District. In connection with this, vehicular traffic on the mentioned street will be temporarily restricted.
During this period, certain bus routes will be altered. Route No. 184 will be shortened to the Sergeli Yarmarka stop.
The routes of lines No. 40 and 143 will be temporarily changed via Yangi Sergeli Street — Sug'diyona — Jaloyir — Obihayot (the non-closed section) streets.