Фарғона вилояти ЙПХ инспектори автомобиль ойнасига тиқилиб қолган болани кўриб, ўзини йўқотиб қўймади ва дарҳол автомобиль ойнасини синдирди.
Тошкент шаҳар ИИББ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўриқнома давомида Фарғона вилояти ЙПХ ходимининг болани қутқаришга муваффақ бўлган хатти-ҳаракатларини таъкидлади. Бу ҳақда ИИВ ЙҲХББ матбуот хизмати хабар бермоқда.
Маълум бўлишича, 24 июнь куни Фарғона вилояти Бувайда туманида Nexia автомобили ҳайдовчиси йўл четида тўхтаб, двигателни ўчирмасдан дўконга кирган. Бу вақтда унинг олд ўриндиғида ўтирган 5 ёшли ўғли деразадан чиқмоқчи бўлган ва тасодифан ойна кўтаргич тугмасини босган. Натижада унинг боши қисилиб қолган.
Воқеани пайқаган ЙПХ ходими Азим Халифаев зудлик билан ҳаракат қилиб, автомобиль ойнасини синдириб, болани қутқариб қолган.

A traffic police inspector from Fergana region, upon seeing a child stuck in a car window, did not lose his composure and immediately broke the car window.
The Tashkent city Department of Internal Affairs Traffic Safety Department during the briefing highlighted the successful actions of the Fergana region traffic police officer in rescuing the child. The press service of the Ministry of Internal Affairs Traffic Safety Department is reporting about this.
It has been revealed that on June 24, in the Buvayda district of the Fergana region, the driver of a Nexia car stopped by the roadside and went into a store without turning off the engine. During this time, his 5-year-old son who was sitting in the front seat attempted to climb out the window and accidentally pressed the window lifter button. As a result, his head got stuck.
The incident was immediately noticed by the traffic police officer Azim Khalifaev, who acted swiftly, broke the car window, and rescued the child.