Қашқадарё вилоятида солиқ инспекцияси бошлиғининг ўринбосари пора билан қўлга тушди. Бу ҳақда Давлат хавфсизлик хизматининг ахборот хизмати “Darakchi.uz”га маълум қилди.
Қайд этилишича, вилоятнинг Қамаши туманида яшовчи 1981 й.т. муқаддам судланган шахс 360 млн сўмлик солиқ қарздорлигини тўламаганлиги сабабли заводга нисбатан қўйилган тақиқни ўзининг мансабдор танишлари орқали бекор қилдириб, унинг фаолиятини тиклаб бериш эвазига МЧЖ раҳбаридан 4000 АҚШ доллари талаб қилади.
Сўнг, у ДХХнинг Қашқадарё вилояти бўйича бошқармаси ҳамда ИЖҚКД ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда 3000 АҚШ доллари олган вақтида ушланди.
Шунингдек, тезкор тадбир давом эттирилиб, ушбу ноқонуний ишга алоқадор бўлган Қамаши туман солиқ инспекцияси бошлиғининг ўринбосари ҳам 3000 АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Ҳозирда ҳолат юзасидан икки қонунбузарга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

The deputy head of the tax inspection in the Kashkadarya region was caught red-handed with a bribe. The information service of the State Security Service reported this to “Darakchi.uz”.
It is noted that a person, born in 1981 and previously convicted, living in the Qamashi district of the region, eliminated the prohibition imposed on the factory for not paying a tax debt of 360 million UZS through his official acquaintances, and demanded 4000 US dollars from the LLC director in exchange for restoring its operations.
Later, he was caught during an operational activity conducted in collaboration with the State Security Service of the Kashkadarya region and the Internal Affairs Main Directorate at the moment of receiving 3000 US dollars.
Furthermore, the operational activity was continued, and the deputy head of the Qamashi district tax inspection was also caught with material evidence at the time of receiving 3000 US dollars involved in this illegal affair.
Currently, criminal proceedings have been initiated against the two lawbreakers, and investigative actions are being conducted.