Ижтимоий тармоқларда ЙПХ ходимлари томонидан ҳайдовчига куч ишлатилгани айтилган видеолар тарқалди. Ҳолат юзасидан вилоят ЙҲХБ расмий муносабат билдирди.
Унга кўра, 5 июнь куни Жарқўрғон тумани Сурхон қишлоғи ҳудудида хизмат олиб бораётган ЙПХ ходимлари қувиб ўтиш қоидасини бузиб, хавфли ҳаракат қилган Лаcеттиъга тўхташ тўғрисида ишора кўрсатган. Ҳайдовчи эса ҳаракатни давом этиб қочиб кетишга уринган.
Транспорт воситаси “қидирувда” бўлгани, илгари ҳам ЙПХ ходимларининг қонуний талабларига бир неча маротаба бўйсунмагани аниқланган. Ушбу ҳолат ЙПХ ходимлари томонидан транспорт воситасини тўхтатиб, ҳуқуқбузарликни бартараф этиш вақтида содир бўлган бўлиб, ҳозирда вилоят ИИБ масъул ходимлари томонидан ҳолат юзасидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.

Videos claiming that traffic police officers used force against a driver have been circulated on social networks. The regional Traffic Safety Authority officially commented on the situation.
According to this, on June 5th, in the territory of Surkhon village, Jarkorgan district, traffic police officers, who were on duty, signaled a Lacetti that had violated the overtaking rule and made a dangerous maneuver to stop. The driver, however, continued to drive and attempted to flee.
The vehicle was "wanted", and it was discovered that it had failed to comply with the lawful demands of the traffic police officers on several occasions previously. This incident occurred while the traffic police officers were attempting to stop the vehicle to address the violation, and currently, an investigation regarding the situation is being conducted by responsible officers of the regional Internal Affairs Department.