Қозоғистонда ота ва ўғил яшин уриши ортидан вафот этди
Қозоғистоннинг Оқмўла вилоятида яшин уриши ортидан 37 ёшли эркак ва унинг 9 яшар ўғли ҳалок бўлди. Бу ҳақда “Kazinform” ёзмоқда.
Қайд этилишича, ҳодиса кеча, 1 июнь куни Акадир қишлоғи яқинида юз берган. Ота ва ўғил чорва молларини боқаётган бўлган. Улар яшин уриши оқибатида воқеа жойида ҳалок бўлган. Ўлим ҳолати бўйича жиноий иш қўзғатилган.
“Фожиали ҳодиса тафсилотларини аниқлаш бўйича тадбирлар ўтказилмоқда. Текширув натижалари бўйича якуний процессуал қарор қабул қилинади”, — дейди вилоят полиция департаменти.
Аввал ҳам шундай воқеа юз берган
2024 йилнинг август ойида ҳам Қозоғистоннинг Оқтўбе шаҳрида бир эркак яшин уриши оқибатида ҳалок бўлган эди.
Эркак кечки овқатдан сўнг ҳовлига чиққан ва уни яшин урган. Тиббиёт ходимлари эркакнинг ҳаётини қутқара олмаган.

In Kazakhstan, a father and son died after being struck by lightning.
A 37-year-old man and his 9-year-old son were killed after being struck by lightning in Kazakhstan's Akmola region. “Kazinform” reports.
It is noted that the incident occurred yesterday, June 1st, near the village of Akadir. The father and son were tending to their livestock. They died on the spot as a result of the lightning strike. A criminal case has been initiated regarding the death.
“Measures are being taken to clarify the details of the tragic event. A final procedural decision will be made based on the results of the investigation,” says the regional police department.
A similar incident had occurred before
In August 2024, a man was also killed by a lightning strike in the city of Aktobe, Kazakhstan.
The man had gone out to the yard after dinner when he was struck by lightning. Medical personnel were unable to save the man's life.