Россиянинг Украинага ҳужуми ортидан олти ёшли бола ҳалок бўлди
Украинанинг Суми шаҳри Россия томонидан ракета ҳужумига учради. Ҳодиса оқибатида уч киши ҳалок бўлди, яна саккиз киши тан жароҳати олди.
'Россиянинг Украинага ҳужуми ортидан олти ёшли бола ҳалок бўлди'ning rasmi
Кеча, 6 май куни Украинанинг Суми шаҳри Россия томонидан ракета ҳужумига учради. Ҳодиса оқибатида уч киши ҳалок бўлди, яна саккиз киши тан жароҳати олди. Бу ҳақда вилоят ҳарбий маъмурияти маълум қилди.
Қайд этилишича, ҳалок бўлганлар орасида 6 ёшли бола, 20 ёшли аёл ва 41 ёшли эркак бор. Яна 8 киши – тўрт нафар бола ва тўрт нафар катталар – жароҳат олиб, шифохонага ётқизилган.
Вилоят ҳарбий маъмуриятининг қайд этишича, ҳужум баллистик ракета ёрдамида амалга оширилган ва нишонга фуқаролик инфратузилмаси олинган. Интернетда тарқалган кадрларда ғиштдан қурилган бино бутунлай вайрон бўлгани кўринади.

Yesterday, May 6, the Ukrainian city of Sumy was hit by Russian missile strikes. As a result of the incident, three people died and eight others were injured. This was reported by the regional military administration.
Among the deceased were a 6-year-old child, a 20-year-old woman, and a 41-year-old man. Another 8 people - four children and four adults - were injured and hospitalized.
According to the regional military administration, the attack was carried out using a ballistic missile, and civilian infrastructure was targeted. The footage circulating online shows the brick building completely destroyed.