Тошкентда 18 ёшли қиз севган йигити томонидан калтакланди
Тошкентда 18 ёшли қиз севган йигити томонидан калтаклангани айтилган видео ижтимоий тармоқлардатарқалди. Ушбу ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ Матбуот хизмати маълумот берди.
Аниқланишича, видеода акс этган ҳолат жорий йилнинг 14 апрель куни соат 11:50 атрофида Мирзо Улуғбек тумани Мирзо Улуғбек кўчасида содир бўлган.
2003 йилда туғилган С.А. ўзининг таниши бўлган 2006 йилда туғилган А.Ж. билан келишмовчилик оқибатида тортишиб қолганлиги сабабли унга куч ишлатган.
Жанжал вақтида С.А. қизга тан жароҳати етказган ва бунинг натижасида жабрланувчи шифохонага мурожаат қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Мирзо Улуғбек тумани ИИО ФМБ Тергов бўлими томонидан ЖКнинг 277-моддаси (безорилик) билан жиноят иши қўзғатилган. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

In Tashkent, an 18-year-old girl was beaten by her boyfriend.
In Tashkent, a video has spread on social networks about an 18-year-old girl being beaten by her boyfriend. The Tashkent City Police Department Press Service has provided information on this incident.
It turns out that the incident shown in the video occurred on April 14th of this year, around 11:50 AM, on Mirzo Ulugbek street in the Mirzo Ulugbek district.
Born in 2003, S.A. had a disagreement with A.J., born in 2006, who was an acquaintance, leading to S.A. using physical force against him.
During the conflict, S.A. inflicted bodily harm on the girl, resulting in the victim seeking medical attention at a hospital.
Regarding this incident, a criminal case has been initiated by the Investigative Department of the Mirzo Ulugbek district of the Ministry of Internal Affairs under Article 277 (hooliganism) of the Criminal Code. The investigation is ongoing.
The Central Bank announced the value of foreign currencies against the Uzbek soum effective on March 19.