Uning aytishicha, Lgov shahrida Ukraina droni yoʻnilgʻi quyish shoxobchasiga hujum qilgan va oqibatda uch kishi, jumladan bir yoshli bola jarohatlangan. Xinshteyn dron zarbasi 11 aprel kuni mahalliy vaqt bilan soat 16:00 dan keyin, yaʼni frontda Pasxa sulhi kuchga kirgan paytda sodir boʻlganini daʼvo qilgan. Biroq u bu iddaoga dalil keltirmagan.
Shuningdek, Belgorod viloyati gubernatori Vyacheslav Gladkov chegaraoldi Shebekino shahrida ikki nafar tinch aholi Ukraina tomonidan oʻqqa tutilishi oqibatida yaralanganini maʼlum qildi. Bu haqda u ham oʻz Telegram kanalida xabar bergan. Xerson viloyatining Rossiya tomonidan egallab olingan Yangi Kaxovka maʼmuriyati ham shahar Ukraina qoʻshinlari tomonidan oʻqqa tutilganini va bir nafar tinch aholi vakili jarohatlanganini bildirgan.
Ukraina nashrlari esa Rossiya qoʻshinlari ham Xerson viloyatining oʻng sohiliga barovar oʻt ochish reaktiv tizimlaridan zarba berib, sulhni buzganini yozmoqda. Shuningdek, Xarkov va Zaporojye viloyatlarida sulh boshlanganidan keyin dronlar hujumi xavfi tufayli havo xavfsizligi ogohlantiruvi eʼlon qilingan.
Ayni paytda Ukrainaning "Exilenova+" monitoring kanali oʻz manbalariga tayanib, sulh "frontning aksariyat qismlarida haqiqatdan ham ishlayotgani"ni taʼkidlagan. Kanal mualliflariga koʻra, razvedka dronlari har ikki tomonda ham uchmoqda va ular oʻzaro urib tushirilmoqda.
Kreml taklifiga koʻra, Pasxa sulhi 11 aprel soat 16:00 dan 12 aprel kuni oxirigacha davom etadi. Ukraina prezidenti Rossiya tomoniga oʻt ochishni toʻxtatish rejimi Pasxadan keyin ham davom ettirilishi mumkinligi haqida maʼlumot yetkazilganini bildirgan.

The governor of Russia's Kursk region, Alexander Khinshtein, has accused the Ukrainian Armed Forces of violating the Easter truce. He wrote about this on his Telegram channel on April 11.
According to him, a Ukrainian drone attacked a fuel depot in the city of Lgov, resulting in three people being injured, including a one-year-old child. Khinshtein claimed the drone strike occurred after 4:00 PM local time on April 11, i.e., when the Easter truce had come into effect on the front. However, he did not provide evidence for this claim.
Also, the governor of the Belgorod region, Vyacheslav Gladkov, reported that two civilians were wounded as a result of being shelled by Ukraine in the border town of Shebekino. He also reported this on his Telegram channel. The Russian-installed administration of Nova Kakhovka in the Kherson region also reported that the city was shelled by Ukrainian forces and that one civilian was wounded.
Ukrainian media, however, write that Russian troops also violated the truce by striking the right bank of the Kherson region with multiple launch rocket systems. Also, in the Kharkiv and Zaporizhzhia regions, an air raid alert was declared due to the threat of drone attacks after the truce began.
At the same time, Ukraine's "Exilenova+" monitoring channel, citing its sources, emphasized that the truce "is indeed holding in most parts of the front." According to the channel's authors, reconnaissance drones are flying on both sides and they are shooting each other down.
According to the Kremlin's proposal, the Easter truce lasts from 4:00 PM on April 11 until the end of April 12. The President of Ukraine stated that information had been conveyed to the Russian side about the possibility of continuing the ceasefire regime after Easter.