Chust tumanida Cobalt yengil avtomobil haydovchisining rulda uxlab qolishi oqibatida yo‘lovchi avtobusi bilan to‘qnashuv sodir bo‘ldi. Yo‘l-transport hodisasida uch nafar inson hayotdan ko‘z yumdi, yana bir necha kishi jarohat oldi, deb yozmoqda Kun.uz.
Namangan viloyatining Chust tumani Damobod mahallasi hududida odam o‘limi bilan bog‘liq yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Kun.uz manbasiga ko‘ra, voqea 25 yanvar kuni soat 6:30 larda ro‘y bergan.
Ma’lum qilinishicha, 1999 yilda tug‘ilgan haydovchi Cobalt avtomilni yuqori tezlikda boshqarib ketayotgan vaqtda rulda uxlab qolgan va qarshi yo‘nalishda harakatlanayotgan Isuzu avtobusi bilan to‘qnashgan. Oqibatda Cobalt haydovchisi hamda unda yo‘lovchi bo‘lgan 20 yoshli fuqaro voqea joyida halok bo‘lgan. Yana bir yo‘lovchi shifoxonada vafot etgan.
Shuningdek, avtobusda bo‘lgan 5–6 nafar yo‘lovchi turli darajada tan jarohati olgan. Qayd etilishicha, avtobus mahalliy aholini Chust tumanida joylashgan temirni qayta ishlash sexiga olib ketayotgan bo‘lgan.

In Namangan, a Cobalt and a bus collided.
In the Chust district, a collision occurred with a passenger bus as a result of the driver of a Cobalt passenger car falling asleep at the wheel. According to the DIA, three people died, and several others were injured, reports Kun.uz.
A fatal traffic accident occurred in the territory of the Damobod neighborhood of the Chust district of the Namangan region. According to a Kun.uz source, the incident occurred on January 25 at around 6:30 AM.
Reportedly, the driver, born in 1999, fell asleep at the wheel while driving a Cobalt car at high speed and collided with an Isuzu bus moving in the opposite direction. As a result, the Cobalt driver and a 20-year-old citizen who was a passenger in the car died at the scene. Another passenger died in the hospital.
Also, 5–6 passengers on the bus sustained bodily injuries of varying severity. It is noted that the bus was taking local residents to an iron processing plant located in the Chust district.