Toshkent shahrida 46 yoshli narkosavdogar va uning sherigi "gashish" moddasini sotsa, ashyo dalillari bilan qo‘lga olindi, deya xabar berdi Davlat xavfsizlik xizmati.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Toshkent viloyatining Chinoz tumanida o‘tkazilgan tezkor tadbirda Bekobod shahrida yashovchi, 1980 yilda tug‘ilgan va ilgari giyohvandlik savdosi bo‘yicha sudlangan shaxs shartli xaridorga 200 gramm "gashish"ni 50 million so‘mga sotayotgan vaqtida ushlangan.
Tadbir davomida, ushbu shaxs olingan pulning 6,9 million so‘mini 1989 yilda tug‘ilgan hamshaharisiga topshirayotgan paytda ham qo‘lga olingan, uning yonidan esa 500 gramm "gashish" moddasini aniqlashgan.
Hozirda ushbu shaxslarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 273-moddasi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan va tergov harakatlari olib borilmokda.
'Yil boshidan beri qancha YTH sodir bo‘lgani ma’lum qilindi'ning rasmi
Yil boshidan beri qancha YTH sodir bo‘lgani ma’lum qilindi
Hodisalarning 31 foizi inson o‘limi bilan yakunlanganini IIV ma’lum qildi.
'Tadbirkorlar uchun jarimalarni toʻlash tartibi yengillashtirilishi mumkin'ning rasmi
Jamiyat Bugun 16:07
Tadbirkorlar uchun jarimalarni toʻlash tartibi yengillashtirilishi mumkin
Jarimaning 50 foizini bir oy ichida to‘lagan tadbirkor qolgan qismidan ozod etilishi taklif qilindi.

In Tashkent, a drug dealer and his accomplice were arrested.
Currently, a criminal case has been initiated against these individuals under Article 273 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and investigative actions are being carried out.
Image of 'In Tashkent, a drug dealer and his accomplice were arrested.'
The State Security Service reported that a 46-year-old drug dealer and his accomplice were caught red-handed while selling "hashish" in Tashkent city.
According to information, during an operational event in the Chinaz district of Tashkent region, a resident of Bekabad city, born in 1980 and previously convicted for drug trafficking, was caught in the act of selling 200 grams of "hashish" to a conditional buyer for 50 million soums.
During the operation, this person was also apprehended while handing over 6.9 million soums of the received money to his fellow townsman, born in 1989, and 500 grams of "hashish" substance was found on the latter.