AQSHda noqonuniy yashayotgan o‘zbekistonliklar vatanga qaytarildi
AQSh hududida noqonuniy bo‘lib turgan shaxslarni deportatsiya qilish maqsadida ushbu davlatning vakolatli idoralari tomonidan yana bir charter reysi 21 yanvar kuni amalga oshirildi. Bu haqda TIV matbuot kotibi xabar qildi.
Qayd etilishicha, ushbu reysda 44 nafar O‘zbekiston fuqarolari vatanga qaytarildi. Charter reysi AQShning tegishli hukumat idoralari bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Reysning amalga oshirilishi orqali O‘zbekiston fuqarolarining mamlakatga xavfsiz va o‘z vaqtida qaytarilishi ta’minlanganiga qo‘shimcha qilindi.
“Mazkur tadbir O‘zbekiston va AQSh o‘rtasidagi hamkorlikning yana bir muhim namunasidir. Yurtimiz fuqarolarining o‘zga davlatlarda xavfsizligini ta’minlash, ularning qonuniy huquqlarini himoya qilish va ularni Vataniga qaytarish borasidagi hamkorlik davom etmoqda”, deyiladi xabarda.
'"Qamoqda Bekzodmisiz, Bekmisiz, kim bo'lsangiz ham hamma uchun qonun bir!"'ning rasmi
Jamiyat Bugun 17:41
"Qamoqda Bekzodmisiz, Bekmisiz, kim bo'lsangiz ham hamma uchun qonun bir!"
Baxtiy Toshkentiyning oʻgʻli Bekzod Zafarov panjara ortidagi hayoti haqida gapirib berdi.
Jamiyat Bugun 16:38
'Turkiyadagi ayollar koloniyasiga o‘zbek adabiyotlari to‘plami taqdim etildi'ning rasmi
Turkiyadagi ayollar koloniyasiga o‘zbek adabiyotlari to‘plami taqdim etildi
Ayni paytda ushbu yopiq turdagi ayollar jazoni ijro etish koloniyasida saqlanayotgan o‘zbekistonliklarning ahvoli o‘rganildi.

On January 21, another charter flight was carried out by the competent authorities of this state for the purpose of deporting individuals who were illegally present in the territory of the United States. This was reported by the press secretary of the Ministry of Foreign Affairs.
It is noted that 44 citizens of Uzbekistan were repatriated on this flight. The charter flight was organized in cooperation with the relevant government agencies of the United States.
It was additionally stated that the implementation of the flight ensured the safe and timely return of Uzbek citizens to the country.
"This event is another important example of cooperation between Uzbekistan and the United States. Cooperation continues to ensure the safety of our citizens in other countries, protect their legal rights, and repatriate them to their Homeland," the report says.