“Navoiy–Zarafshon–Uchquduq” avtomobil yo‘lida sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi oqibatida 5 kishi vafot etdi. Bu haqda Kun.uz ma’lum qildi.
Ma’lum qilinishicha, fojiali YTH 7 mart kuni soat taxminan 16:30 larda Konimex tumani hududidan o‘tuvchi Navoiy–Zarafshon–Uchquduq avtomobil yo‘lida sodir bo‘lgan. Chery rusumli avtomobil “Navoiy–Zarafshon” yo‘nalishida harakatlanib ketayotganda qarama-qarshi tomondan kelayotgan Kia avtomobili bilan to‘qnashgan.
Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, to‘qnashuv vaqtida har ikki avtomobil ham belgilangan tezlik me’yoridan yuqori tezlikda harakatlangan bo‘lishi mumkin.
YTH oqibatida Kia avtomobilida bo‘lgan bir oilaning 3 a’zosi, shuningdek Chery avtomobili haydovchisi va bir yo‘lovchi — jami 5 kishi halok bo‘lgan. Ularning 3 nafari voqea joyida-yoq vafot etgan.
Marhumlardan biri 41 yoshli Sanjar Nurmahmedov bo‘lib, u uzoq yillar Navoiy kon-metallurgiya kombinatida ishlagani aytilmoqda.
Shuningdek, halok bo‘lganlar orasida Zarafshon shahridagi mahalliy axborot kanali admini, 17 yoshli Umijon To‘xtamurodov ham bo‘lgan. U bilan birga onasi va otasi ham vafot etgan, ikki ukasi esa tirik qolgan.
Ma’lumot uchun, usbu yo‘lda 22 fevral kuni ham yirik YTH sodir bo‘lib, unda 4 kishi halok bo‘lgan edi.

Five people died as a result of a traffic accident on the "Navoi-Zarafshon-Uchquduq" automobile road. Kun.uz reported this.
It is reported that the tragic accident occurred on March 7 at approximately 16:30 on the Navoi-Zarafshon-Uchquduq automobile road passing through the territory of Konimekh district. A Chery-brand car moving in the "Navoi-Zarafshon" direction collided with a Kia car coming from the opposite direction.
According to preliminary information, both cars may have been moving at a speed exceeding the established limit at the time of the collision.
As a result of the accident, 3 members of one family who were in the Kia car, as well as the driver and one passenger of the Chery car — a total of 5 people — were killed. Three of them died at the scene.
One of the deceased is 41-year-old Sanjar Nurmahmedov, who reportedly worked for many years at the Navoi Mining and Metallurgical Combine.
Also among the deceased was the administrator of a local information channel in Zarafshon city, 17-year-old Umijon To'xtamurodov. His mother and father also died with him, while his two younger brothers survived.
For information, a major traffic accident also occurred on this road on February 22, in which 4 people were killed.