Mamlakatda diniy adabiyot saqlash og‘ir jinoyat sifatida baholanadi.
Shimoliy Koreyada bir oila faqat Injil saqlagani uchun hibsga olingan. Eng e'tiborlisi, oilaning ikki yoshli farzandi ham ota-onasi bilan birga umrbod qamoq jazosiga hukm qilinib, siyosiy mehnat lageriga yuborilgani aytilmoqda.
Hisobotlarda qayd etilishicha, mamlakatda xristianlikka oid adabiyot saqlash, ibodat qilish yoki diniy marosimlarda qatnashish davlatga qarshi jinoyat sifatida baholanadi. Bunday cheklovlar esa amaldagi rahbariyat siyosati bilan bog'liq ekani ta'kidlanadi.
Avvalroq mamlakatni Kim Chen In boshqarayotgan tuzumda din masalasi qat'iy nazorat ostida ekani haqida xalqaro tashkilotlar ham bir necha bor ma'lum qilgan.

A family in North Korea was arrested solely for possessing a Bible. Most notably, it is reported that the family's two young children were also sentenced to life imprisonment along with their parents and sent to a political labor camp.
Reports indicate that in the country, possessing Christian literature, worshiping, or participating in religious ceremonies is considered a crime against the state. It is emphasized that such restrictions are linked to the policies of the current leadership.
International organizations have previously reported several times that under the system led by Kim Jong Un, the issue of religion is under strict control.