AQSh Prezidenti Donald Trumpning bir nechta maslahatchilari so‘nggi kunlarda unga Eron bilan urushdan chiqish uchun reja ishlab chiqishni tavsiya qilgan. Bu haqda Zamon.uz xabar bermoqda.
Qayd etilishicha, Eron bilan bog‘liq mojarolarda ishtirok etishni to‘xtatish neft narxlarining oshishi va uzoq davom etadigan mojaro oqibatida paydo bo‘layotgan xavotirlar fonida muhim hisoblanadi.
Shuningdek, AQSh ma’muriyatining vakili AQSh harbiy ustunlikka ega bo‘lib turgan bir paytda, Trump urushni faqat qoniqarli g‘alabaga erishsagina to‘xtatishi mumkinligini ma’lum qilgan.
“Trump Eronning AQSh va Isroilning tinimsiz qo‘shma harbiy kampaniyasiga qaramasdan taslim bo‘layotganidan hayratda qolmoqda,” — deya qo‘shimcha qilgan mansabdor.

Several advisors to U.S. President Donald Trump have recently recommended that he develop a plan to go to war with Iran. Zamon.uz reports on this.
It is noted that ceasing involvement in conflicts related to Iran is considered important against the backdrop of concerns arising from rising oil prices and the consequences of a prolonged conflict.
Also, a representative of the U.S. administration stated that at a time when the U.S. holds military superiority, Trump could only stop the war if he achieves a satisfactory victory.
"Trump is surprised that Iran is not surrendering despite the relentless joint military campaign of the U.S. and Israel," the official added.