Donald Trumpga tegishli kompaniya Avstraliyaning Gold Kost hududida balandligi 335 metr bo‘lgan Trump "International Hotel", "Tower" qurilishini e’lon qildi. Erik Trumpga ko‘ra, bu kompaniyaning mamlakatdagi ilk rasmiy loyihasi bo‘ladi.
Minora balandligi Londondagi "The Shard" binosidan ham oshadi. 91 qavatli inshootda 285 ta mehmonxona xonasi va 272 ta hashamatli kvartira, shuningdek, restoranlar, do‘konlar va plyaj klubi joylashadi.
Loyiha investori sifatida "Altus Property Group" ishtirok etmoqda, qurilish 2026 yil avgustda boshlanishi rejalashtirilgan.
Ayni paytda loyiha manfaatlar to‘qnashuvi va boshqa yirik osmono‘par binolar bilan raqobat sabab jamoatchilikda muhokamalarga sabab bo‘lmogda.

A company belonging to Donald Trump announced the construction of a 335-meter-tall Trump "International Hotel" and "Tower" in Australia's Gold Coast region. According to Eric Trump, this will be the company's first official project in the country.
The tower's height will even surpass that of London's "The Shard" building. The 91-story structure will house 285 hotel rooms and 272 luxury apartments, as well as restaurants, shops, and a beach club.
The "Altus Property Group" is participating as a project investor, and construction is scheduled to begin in August 2026.
Currently, the project is causing public debate due to conflicts of interest and competition with other major skyscrapers.