Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 34 yilligi va Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan askar va serjantlar, ofitser va generallar, shuningdek, Qurolli Kuchlar faxriylarini bayram bilan muborakbod etdi.
Prezident tabrigida Vatan himoyasi kabi sharafli va mas’uliyatli burchni sidqi-dildan ado etib kelayotgan harbiylarga yuqash hurmat va ehtirom izhor etildi. Davlat rahbari mamlakat mustaqilligi, tinchligi va hududiy yaxlitligini ta’minlashda xizmat qilayotgan harbiylarni ona yurtning ishonchli posbonlari sifatida e’tirof etdi.
Murojaatda xizmat burchini bajarish chog‘ida halok bo‘lgan harbiylar xotirasi chuqur ehtirom bilan yodga olinib, ularning jasorati Vatan tarixida abadiy qolishi ta’kidlandi.
Shuningdek, Yangi O‘zbekistonni barpo etish jarayonida Qurolli Kuchlarning o‘rni muhim ekani, mudofaa sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar milliy armiya jangovar salohiyatini oshirishga qaratilgani qayd etildi. "O‘zbekiston — 2030" strategiyasi doirasida harbiy qudratni mustahkamlash, boshqaruv va ta’minot tizimlarini takomillashtirish ishlari davom ettirilayotgani aytildi.
Har bir harbiy xizmatchi xalq bilan armiya — bir tan-u bir jon ekanini, uning ortida 38 millionlik xalq to‘g‘dek tayanch bo‘lib turganini doimo his etishi kerak, — deyiladi tabrikda.
Prezident harbiy xizmatchilar bundan buyon ham Vatan oldidagi muqaddas burchini sharaf bilan ado etishiga ishonch bildirdi.
'Yangi yoʻlda ayolni chet elga fohishalikka yuborishga urinagan shaxs ushlandi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 09:51
Yangi yoʻlda ayolni chet elga fohishalikka yuborishga urinagan shaxs ushlandi
'Yosh shoir Jahongir Nomozov vafot etdi.'ning rasmi
Jamiyat Bugun 08:54
Yosh shoir Jahongir Nomozov vafot etdi.
Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, u o'z joniga qasd qilgan.
'Texnikum va litseylar uchun milliy reyting joriy etiladi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 06:48
Texnikum va litseylar uchun milliy reyting joriy etiladi
Yangi tizim ta'lim sifati va muassasalar o'rtasida raqobatni kuchaytirishga qaratilgan.
'COVID-19 ning "Tsikada" shtammi Oʻzbekistonga tahdid solmaydimi?'ning rasmi
Jamiyat Bugun 06:19
COVID-19 ning "Tsikada" shtammi Oʻzbekistonga tahdid solmaydimi?
Mutaxassislar yangi mutatsiya tarqalish ehtimoli pastligini ta'kidlamoqda.
'Toshkent iqtisodiyoti uchun yangi o‘sish nuqtalari belgilandi'ning rasmi
Toshkent iqtisodiyoti uchun yangi o‘sish nuqtalari belgilandi
Prezident poytaxtda iqtisodiy o‘sishni tezlashtirish va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha ustuvor vazifalarni belgiladi.

The President sent congratulations to the military personnel on the occasion of the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces and Defenders of the Motherland Day.
Image of 'Every military serviceman must feel that behind him stands a population of 38 million people — Shavkat Mirziyoyev'
Shavkat Mirziyoyev congratulated soldiers and sergeants, officers and generals, as well as veterans of the Armed Forces on the occasion of the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and the Day of Defenders of the Motherland.
The President's congratulatory message expressed high respect and esteem for the military personnel who are faithfully fulfilling the honorable and responsible duty of defending the Motherland. The head of state recognized the military personnel serving to ensure the country's independence, peace, and territorial integrity as the reliable guardians of the homeland.
The address paid deep tribute to the memory of military personnel who perished in the line of duty, emphasizing that their courage will remain forever in the history of the Motherland.
It was also noted that the role of the Armed Forces is important in the process of building the New Uzbekistan, and that the reforms being implemented in the defense sector are aimed at increasing the combat readiness of the national army. It was stated that within the framework of the "Uzbekistan — 2030" strategy, work continues to strengthen military power and improve management and support systems.
The congratulation states that every serviceman must always feel that the army and the people are one body and one soul, and that behind it stands the 38 million people as a firm support.
The President expressed confidence that military personnel will continue to honorably fulfill their sacred duty to the Motherland.