Qodirov "Grozniy-Siti" ga hujumdan so‘ng Ukrainaga javob va’da qildi.
Checheniston rahbari Ramzon Qodirov Ukraina dronlari osmonoʻpar majmuaga zarba berganidan keyin Kiyevga "sovgʻa" tayyorlayotganini bildirdi.
'Qodirov "Grozniy-Siti" ga hujumdan so‘ng Ukrainaga javob va’da qildi.'ning rasmi
Hujum oqibatida binoning yuqori qavatlari shikastlangan, ammo talafotlar qayd etilmadi.
Checheniston yetakchisi Telegramdagi murojiatida "Grozniy-Siti"dagi baland binolardan biriga dron hujumi amalga oshirilganini tasdiqladi. Uning aytishicha, bu Ukraina tomonidan tinch aholiga bosim o'tkazish va qo'rqitish urinishidir.
Qodirov bu harakatni "jang maydonidagi muvaffaqiyatsizlikni fuqarolik ob'ektlariga zarba berish orqali qoplashga urinish" deb baholadi va Ukraina "javobni uzoq kutmasligini" ta'kidladi.
5 dekabr kuni sodir bo'lgan hujum ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videolarda aks etgan — zarba taxminan 28-qavatga to'g'ri kelgani, bir necha qavat fasadi vayron bo'lgani va yong'in chiqqani ko'rinadi.
Ma'lumot uchun, "Grozniy-Siti" majmuasi Grozniy markazida joylashgan yetti osmono'par binodan iborat bo'lib, balandligi 18–40 qavatgacha, eng baland minorasi 145 metrni tashkil qiladi. Majmua 2007–2011 yillarda qurilgan.
'Toshkentda PM2.5 miqdori me'yordan oshdi'ning rasmi
Dunyo Bugun 11:25
Toshkentda PM2.5 miqdori me'yordan oshdi
6 dekabr soat 09:00 holatiga ko‘ra, avtomatik stansiyalar ma’lumotlari Toshkent havosi PM2.5 zarrachalari ruxsat etilgan me’yordan yuqori ekanini ko‘rsatdi.
'Andijonda 5 ming donadan ortıq kuchli dori vositasiining noqonuniy aylanışi to‘xtatildi'ning rasmi
Dunyo Bugun 10:58
Andijonda 5 ming donadan ortıq kuchli dori vositasiining noqonuniy aylanışi to‘xtatildi
Qirg‘izistondan kontrabanda yo‘li bilan olib kirilgan kuchli ta’sir qiluvchi dorilar Sirdaryo DXX va Bojxona qo‘mitasi o‘tkazgan tezkor tadbir davomida qo‘lga olindi.
'Farg‘onada firibgarlik va pora bilan bog‘liq ikki holat fosh qilindi'ning rasmi
Dunyo Bugun 10:10
Farg‘onada firibgarlik va pora bilan bog‘liq ikki holat fosh qilindi
Rishtonda kadastr bo‘limi inspektori fuqaroga jarima qo‘llamaslik evaziga pora talab qilgani, yana bir holatda esa davlat muassasasi xodimlari tender g‘olibidan pul so‘ragani aniqlandi.
Dunyo Bugun 07:49
'AQSh Karib dengizida navbatdagi narkokema yo‘q qilindi'ning rasmi
Dunyo 05.12.2025 15:33
AQSh Karib dengizida navbatdagi narkokema yo‘q qilindi
AQSh harbiylari Karib mintaqasida narkotrafik yo‘nalishida harakatlangan yana bir kemani nishonga oldi. Operatsiya mudofaa vazirining ko‘rsatmasi bilan amalga oshirilgan.

Kadyrov promised a response to Ukraine after the attack on "Grozny-City".
The head of Chechnya, Ramzan Kadyrov, stated that he is preparing a "gift" for Kyiv after Ukrainian drones struck an airfield complex.
Image of 'Kadyrov promised a response to Ukraine after the attack on "Grozny-City".'
As a result of the attack, the upper floors of the building were damaged, but no casualties were reported.
In his address on Telegram, the Chechen leader confirmed that a drone attack had been carried out on one of the high-rise buildings in "Grozny-City." According to him, this is an attempt by Ukraine to put pressure on and intimidate the civilian population.
Kadyrov described this action as "an attempt to cover up failures on the battlefield by striking civilian objects" and emphasized that Ukraine "should not expect a delayed response."
The attack that occurred on December 5th is reflected in videos spread on social networks — the strike appears to have hit approximately the 28th floor, with several floors of the facade destroyed and a fire breaking out.
For reference, the "Grozny-City" complex consists of seven skyscrapers located in the center of Grozny, with heights ranging from 18 to 40 floors, the tallest tower being 145 meters. The complex was built between 2007 and 2011.