Juda aqlli o‘yinchilarga egaman — Kannavaro
O'zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kannavaro Eronga qarshi finaldan keyin jamoaning o'yini, futbolchilarning mentaliteti va kelgusidagi rejalari haqida gapirdi.
'Juda aqlli o‘yinchilarga egaman — Kannavaro'ning rasmi
Al Ain Cup finalida Eron bilan 0:0 hisobidagi durang va penaltilarda (4:3) qo‘lga kiritilgan g‘alabadan keyin Fabio Kannavaro matbuot anjumanida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
Uning ta'kidlashicha, o‘yin juda og‘ir o‘tgan: “Eronga qarshi hech qachon bo‘shashib bo‘lmaydi. Birinchi taymda o‘yinni nazorat qildik, yaxshi imkoniyatlar yaratdik, ammo gol urolmadik. Qizil kartadan keyin vaziyat qiyinlashdi, lekin futbolchilarim mental jihatdan qattiq turishdi va raqibga imkoniyat bermadik”, — dedi murabbiy.
Kannavaro jamoadagi muhit va o‘yinchilarning tafakkuridan mamnunligini aytib o‘tdi: Oma-dim bor, aqlli o‘yinchilarga egaman. Mashg‘ulotlardan zavq olyapman. Jahon chempionatigacha vaqt ko‘p emas, lekin jismoniy jihatdan yanada kuchli bo‘lishimiz shart”.
Murabbiy, shuningdek, terma jamoada kelgan nutritsiolog haqida ham to‘xtaldi: “U bizga yordam beradi, lekin g‘alaba faqat uning kelgani bilan bog‘liq emas”.
Penaltilar mashg‘uloti haqida: “Penalti ustidan ishladik, qaysi o‘yinchi yaxshi tepishini anikladim. Bugun bundan foyda bo‘ldi”.
Futbolchi Oston O‘runov haqida ham fikr bildirdi: “Uning salohiyati yuqori, ammo 45 daqiqadan keyin muammo paydo bo‘layapti. Barqaror o‘yin kutayman”.
Kannavaro yanvarda mahalliy futbolchilar ishtirokida yig‘in o‘tkazilishini, yoshlarga katta e‘tibor qaratilishini ma’lum qildi.
'O'zbekiston Italiyaga qarshi o'yinda mag'lubiyatga uchradi'ning rasmi
Sport 18.11.2025 19:51
O'zbekiston Italiyaga qarshi o'yinda mag'lubiyatga uchradi
Shu tariqa bosh murabbiy Islom Ismoilov shogirdlarining jahon chempionatidagi ishtiroki yakunlandi.
'O'zbekiston bugun Eronga qarshi finalda maydonga tushadi'ning rasmi
Sport 18.11.2025 13:52
O'zbekiston bugun Eronga qarshi finalda maydonga tushadi
Cannavaro shogirdlari Al-Aynda xalqaro turnir gʻolibligi uchun kurashadi.
'Portugaliya Ronaldu diskvalifikatsiyasi bo'yicha FIFA'ga shikoyat kiritmoqchi'ning rasmi
Sport 17.11.2025 17:30
Portugaliya Ronaldu diskvalifikatsiyasi bo'yicha FIFA'ga shikoyat kiritmoqchi
Portugaliya futbol federatsiyasi Kristianu Ronalduning Irlandiyaga qarshi o‘yinda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka olgani ortidan uning JCh–2026ning ilk o‘yinida maydonga tushishi uchun FIFAga rasmiy murojaat tayyorlamoqda.
'JCh U-17: O'zbekiston Xorvatiyani mag'lub etib 1/8 final bosqichiga chiqdi'ning rasmi
Sport 15.11.2025 23:15
JCh U-17: O'zbekiston Xorvatiyani mag'lub etib 1/8 final bosqichiga chiqdi
O'zbekiston o'smirlar terma jamoasi YCh 1/16 final bosqichida Xorvatiyani musobaqadan chiqarib yubordi.

After the victory achieved in the Al Ain Cup final with a 0:0 draw against Iran and (4:3) on penalties, Fabio Cannavaro shared his thoughts at a press conference.
According to his emphasis, the match was very difficult: "You can never relax against Iran. We controlled the game in the first half, created good opportunities, but couldn't score a goal. After the red card, the situation became more difficult, but our players stood firm mentally and didn't give the opponent a chance," said the coach.
Cannavaro noted his satisfaction with the atmosphere in the team and the players' mindset: "I have hope, I have intelligent players. They are enjoying the training sessions. There isn't much time left until the World Cup, but we must become even stronger physically."
The coach also touched upon the nutritionist who joined the national team: "He helps us, but victory doesn't depend solely on his arrival."
Regarding penalty practice: "We worked on penalties, I identified which players are good at taking them. Today, that paid off."
He also shared his thoughts on the player Oston O'runov: "His talent is high, but problems seem to appear after 45 minutes. I expect consistent play from him."
Cannavaro announced that a training camp with the participation of local players will be held in January, and that great attention will be paid to the youth.