Saudiya Arabistoni o'zbekistonlik hamshiralarni ishga taklif qilmoqda
Agentlik ma’lumotiga ko‘ra, talabgorlar Saudi German Hospital, Dr. Soliman Fakeeh Hospital, Dr. Sulaiman Al Habib Medical Group hamda Abeer Medical Group kabi shifoxonalarda ishlashi mumkin. Ishga qabul qilish tanlovlari joriy yil noyabr oyida Toshkent shahrida va respublika hududlarida online va offline shaklda o‘tkaziladi.
Tanlov manzil va sana haqida qo‘shimcha ma’lumot keyinroq e’lon qilinadi.
Ishga qabul qilish uchun nomzodlar hamshiralik ishi bo‘yicha bakalavr yoki o‘rta-maxsus diplomga ega bo‘lishi, soha bo‘yicha kamida bir yil ish tajribasi, 45 yoshdan oshmagan bo‘lishi hamda ingliz tilini muloqot darajasida bilishi lozim. Arab tilini bilish afzal hisoblanadi.
Maosh 1000–1500 AQSh dollar miqdorida belgilangan bo‘lib, malakali mutaxassislar uchun ko‘proq to‘lov ko‘zda tutilgan. Haftasiga olti kun, sakkiz soatlik ish jadvali joriy etiladi. Turar joy ish beruvchi tomonidan ta’minlanadi.
Shuningdek, aviachipta xarajatlari qoplanadi, ishchi viza rasmiylashtiriladi, tibbiy va ijtimoiy sug‘urta bilan ta’minlanadi.
Suhbatda ishtirok etish uchun quyidagi havola orqali ro‘yxatdan o‘tish mumkin: https://forms.gle/gpjBfmKY9CMUe2aA8

According to the agency's information, candidates can work at hospitals such as Saudi German Hospital, Dr. Soliman Fakeeh Hospital, Dr. Sulaiman Al Habib Medical Group, and Abeer Medical Group. Recruitment selections will be held online and offline in the city of Tashkent and regions of the republic in November of this year.
Additional information regarding the selection venue and date will be announced later.
For employment, candidates must have a bachelor's degree or a specialized secondary diploma in nursing, at least one year of work experience in the field, be no older than 45 years of age, and have a conversational level of English. Knowledge of Arabic is preferred.
The salary is set in the range of 1000–1500 US dollars, with higher payments envisaged for qualified specialists. A work schedule of six days a week, eight hours a day, is in effect. Accommodation is provided by the employer.
Furthermore, air ticket expenses are covered, a work visa is formalized, and medical and social insurance are provided.
To participate in the interview, you can register via the following link: https://forms.gle/gpjBfmKY9CMUe2aA8