Ravshan Ermatov FIFA qoʻmitasi raisi oʻrinbosari boʻldi
Ermatov avvalroq Osiyo futbol konfederatsiyasi hakamlar qo‘mitasi raisining 2023−2027 yillar uchun o‘rinbosari bo‘lgandi.
'Ravshan Ermatov FIFA qoʻmitasi raisi oʻrinbosari boʻldi'ning rasmi
OʻFA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Ermatov 2025−2029 yillar uchun FIFAning Futbolda texnologiyalar, innovatsiyalar va raqamli rivojlanish qoʻmitasi rais oʻrinbosari etib tayinlandi. Qoʻmita innovatsion yechimlarni sinovdan oʻtkazish va futbolda joriy etish ustida ish olib boradi.
Tarixda ilk bor oʻzbekistonlik futbol mutaxassislari FIFA (Xalqaro futbol federatsiyalari assotsiatsiyasi) qoʻmitasiga tayinlandi. Bu haqda Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi matbuot xizmati maʼlum qildi.
Qayd etilishicha, tashkilot kengashining qarori bilan OʻFA birinchi vitse-prezidenti Ravshan Ermatov 2025−2029 yillar uchun FIFAning Futbolda texnologiyalar, innovatsiyalar va raqamli rivojlanish qoʻmitasi rais oʻrinbosari etib tayinlandi.
Qoʻmita futbolni zamonaviy texnologiyalar orqali rivojlantirishga qaratilgan eng muhim tuzilmalardan biri hisoblanadi.
U VAR, golni aniqlash texnologiyasi, yarimavtomatik ofsayd tizimi, raqamli monitoring, sunʼiy intellekt kabi innovatsion yechimlarni rivojlantirish, sinovdan oʻtkazish va futbolda joriy etish ustida ish olib boradi.
Shuningdek, OʻFA bosh kotibi Avaz Maxsumov Sohil futboli qoʻmitasiga, OʻFA ayollar futbolini rivojlantirish boʻlimi boshligi Yuliya Panina Ayollar milliy terma jamoalari oʻrtasidagi musobaqalar qoʻmitasiga tayinlandi.
Ermatov avvalroq Osiyo futbol konfederatsiyasi hakamlar qoʻmitasi raisining 2023−2027 yillar uchun oʻrinbosari boʻlgan.
Jamiyat Bugun 16:58
'Toshkentda 4-sinf qiz 5 ta bola tomonidan kaltaklanganiga rasmiy izoh berildi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 13:20
Toshkentda 4-sinf qiz 5 ta bola tomonidan kaltaklanganiga rasmiy izoh berildi
Bildirilishicha, holat Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tomonidan nazoratga olingan.
'Toshkentda 2 ta Matiz to'qnashuvi ortidan uch kishi jarohatlandi'ning rasmi
Toshkentda 2 ta Matiz to'qnashuvi ortidan uch kishi jarohatlandi
Hozirda mazkur holat yuzasidan surishtiruv ishlari olib borilmogda.
'Andijonda Nexia haydovchisi ikki voyaga yetmagan piyodani urib yubordi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 10:41
Andijonda Nexia haydovchisi ikki voyaga yetmagan piyodani urib yubordi
YTH tartibga solinmagan piyodalar yo‘lagida sodir bo‘lgan.
'Fargʻonada ikkita Lacetti toʻqnashishi ortidan ulardan biri yonib ketdi'ning rasmi
Fargʻonada ikkita Lacetti toʻqnashishi ortidan ulardan biri yonib ketdi
Holat yuzasidan tergovgacha surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
'Shahnaza Mirziyoyeva mushug'i yo'qolib qoldi'ning rasmi
Jamiyat 12.10.2025 22:30
Shahnaza Mirziyoyeva mushug'i yo'qolib qoldi
Mirziyoyeva bu haqda o'zining Instagram sahifasida yozib, mushukni topishda jamoatchilikdan yordam so'radi.

Ravshan Ermatov became the deputy chairman of the FIFA Committee.
Ermatov had previously been the deputy chairman of the Asian Football Confederation Referees Committee for 2023-2027.
Image of 'Ravshan Ermatov became the deputy chairman of the FIFA Committee.'
UFA First Vice-President Ravshan Ermatov has been appointed as the Deputy Chairman of FIFA's Football Technologies, Innovations, and Digital Development Committee for 2025–2029. The committee works on testing and implementing innovative solutions in football.
For the first time in history, football specialists from Uzbekistan have been appointed to a FIFA (Fédération Internationale de Football Association) committee. The press service of the Uzbekistan Football Association reported this.
It is noted that by the decision of the organization's council, UFA First Vice-President Ravshan Ermatov has been appointed as the Deputy Chairman of FIFA's Football Technologies, Innovations, and Digital Development Committee for 2025–2029.
The committee is considered one of the most important structures aimed at developing football through modern technologies.
It works on developing, testing, and implementing innovative solutions such as VAR, goal-line technology, semi-automated offside system, digital monitoring, and artificial intelligence in football.
Furthermore, UFA Secretary General Avaz Maksumov was appointed to the Beach Soccer Committee, and the Head of the UFA Women's Football Development Department, Yulia Panina, was appointed to the Committee for Competitions between Women's National Teams.
Ermatov had previously been the Deputy Chairman of the Asian Football Confederation Referees Committee for 2023–2027.
Society Today 18:33
Image of 'An official comment was made regarding the beating of a 4th-grade girl by 5 children in Tashkent.'