Andijonda ota farzandi uchun bir yo‘la 6200 dollar aliment to‘lanadi
Tuzilmasi o‘zgarmasin. Chet elga chiqish huquqi cheklangan qarzdor ota farzandi ta'minoti uchun oldindan to‘lov qilib, barcha cheklovlardan ozod etildi.
'Andijonda ota farzandi uchun bir yo‘la 6200 dollar aliment to‘lanadi'ning rasmi
Andijon viloyati Shahrixon tumanida qarzdor ota M.Y. farzandining moddiy taʼminoti uchun bir yo‘la 6200 AQSh dollari (taxminan 74 million so‘m) miqdorida aliment to‘ladi. Bu haqda Majburiy ijro byurosi axborot xizmati xabar berdi.
Maʼlum qilinishicha, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Bo‘ston tumanlararo sudi qaroriga asosan, ota har oyda daromadining 1/4 qismini aliment sifatida to‘lab borishi belgilangan. Ammo u o‘z vaqtida to‘lovlarni amalga oshirmagani sababli, MIB tomonidan unga nisbatan O‘zbekistondan chiqish huquqi cheklangan.
Xorijga chiqish istagida bo‘lgan qarzdor, cheklovlarni bekor qilish maqsadida farzandi uchun aliment pullarini oldindan to‘lab berishga qaror qilgan. Natijada, taraflar o‘rtasida kelishuvga erishilib, qarzdor tomonidan 6200 dollar to‘landi va unga nisbatan qo‘llangan cheklovlar bekor qilindi.

In the Shahrikhan district of the Andijan region, a father in debt, M.Y., paid alimony in a lump sum of 6200 US dollars (approximately 74 million soums) for the material support of his child. This was reported by the information service of the Bureau of Compulsory Enforcement.
It is reported that, based on a decision of the Buston Inter-District Civil Court, the father was ordered to pay 1/4 of his income monthly as alimony. However, because he failed to make the payments on time, his right to leave Uzbekistan was restricted by the Bureau of Compulsory Enforcement.
Wishing to travel abroad, the debtor decided to pay the alimony money for his child in advance in order to have the restrictions lifted. As a result, an agreement was reached between the parties, the debtor paid 6200 dollars, and the restrictions imposed on him were canceled.