Bugun ayrim hududlarda yomg‘ir yog‘adi
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli, vaqti-vaqti bilan o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi, 10-12 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 15-17 daraja salqin, kunduzi 28-30 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasida havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 8-13 daraja salqin, kunduzi 17-22 daraja issiq bo‘ladi.
Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-15 daraja salqin, kunduzi 23-28 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Navoiy viloyatining shimolida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 27-32 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 26-31 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 28-33 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 12-17 daraja salqin, kunduzi 25-30 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo
biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 10-15 daraja salqin, kunduzi 18-23 daraja issiq bo‘ladi.
'"Trump Organization" Avstraliyada eng baland osmono'par bino qurishni rejalashtirmoqda'ning rasmi
Bu qiziq 25.02.2026 19:42
"Trump Organization" Avstraliyada eng baland osmono'par bino qurishni rejalashtirmoqda
Loyiha qiyati kamida 1 milliard dollarga baholanayotgan minora mamlakatdagi eng baland inshoot bo‘lishi kutilmogda.
'UFOda erkak bayram payti tasodifan stakan ustiga yiqilib, jarrohlik amaliyotiga tushdi'ning rasmi
Bu qiziq 25.02.2026 05:19
'Shimoliy Koreyada 2 yoshli bola Injil sababli umrbod qamaldi'ning rasmi
Bu qiziq 25.02.2026 03:20
Shimoliy Koreyada 2 yoshli bola Injil sababli umrbod qamaldi
Mamlakatda diniy adabiyot saqlash og‘ir jinoyat sifatida baholanadi.
'Bugun qayerlarda yomg‘ir yog‘ishi aytildi'ning rasmi
Bu qiziq 25.02.2026 03:09
Bugun qayerlarda yomg‘ir yog‘ishi aytildi
O‘zgidromet bugun, 25 fevral kuni kuzatiladigan ob-havo prognozini e’lon qildi.
Bu qiziq 24.02.2026 12:45
Bu qiziq 24.02.2026 11:19
Markaziy bank xorijiy valyutalarning o‘zbek so‘miga nisbatan 25 fevral kuni amalda bo‘ladigan qiymatini belgiladi.

"Uzhydromet" announced the weather forecast data to be observed today, September 29.
According to it, in Tashkent city, the weather will be partly cloudy, occasionally variable at times, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3-8 m/s, possibly increasing to 10-12 m/s. The temperature at night will be 15-17 degrees cool, during the day 28-30 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan, the weather will be partly cloudy, with rain in some places. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees cool, during the day 17-22 degrees warm.
In Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees cool, during the day 23-28 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected, except for rain in some places in the north of Navoi region. The wind will be easterly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust and sand observed in some areas. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 27-32 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust and sand observed in some areas. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 26-31 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 28-33 degrees warm.
In Andijan, Namangan and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5-10 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees cool, during the day 25-30 degrees warm.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature at night will be 10-15 degrees cool, during the day 18-23 degrees warm.