“O‘zgidromet” bugun, 11 sentabr kuni kuzatiladigan ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 18-20 daraja, kunduzi 30-32 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, kechasi va ertalab ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 12-17 daraja, kunduzi 25-30 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatida havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 17-22 daraja, kunduzi 33-38 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 10-15 daraja, kunduzi 22-27 daraja issiq bo‘ladi.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, September 11.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature will be 18-20 degrees at night and 30-32 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, with short-term rain possible at night and in the morning in some areas. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust storms. The temperature will be 12-17 degrees at night and 25-30 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas, with possible dust storms. The temperature will be 15-20 degrees at night and 30-35 degrees during the day.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 15-20 degrees at night and 28-33 degrees during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 17-22 degrees at night and 33-38 degrees during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, changing in some areas, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature will be 15-20 degrees at night and 28-33 degrees during the day.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, changing in some areas, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be 10-15 degrees at night and 22-27 degrees during the day.