"Drujba" neft quvuri orqali Rossiyadan Yevropaga neft yetkazib berish qayta yo‘lga qo‘yildi. Bu haqda Vengriya va Slovakiya 19 avgust kuni kechqurun ma’lum qildi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 18 avgust tongida Ukraina armiyasi Tambov viloyatidagi "Nikolskoye" neft quvur stantsiyasiga zarba berishi ortidan neft quvirida ish to‘xtab qolgan edi. Moskva esa transformator stantsiyasi qisqa muddatda tiklanishini bildirgan.
Hozirda "Drujba" quvirining janubiy yo‘nalishi orqali Rossiya neftini faqat Vengriya va Slovakiya xarid qilmoqda. Urush boshlanaganidan beri quvurda bir necha bor neft yetkazib berish uzilib qolgan.

Oil supplies via the "Druzhba" pipeline from Russia to Europe have been resumed. This was announced late on August 19 by Hungary and Slovakia.
According to reports, the pipeline's operations were halted after the Ukrainian army struck the "Nikolskoye" oil pumping station in the Tambov region in the early hours of August 18. Moscow stated that the transformer station was restored in a short time.
Currently, only Hungary and Slovakia are purchasing Russian oil via the southern branch of the "Druzhba" pipeline. Oil supplies through the pipeline have been interrupted several times since the start of the war.