Kecha, 8 iyul kuni Buxoro viloyatidagi ko‘p qavatli uyning yerto‘lasida yong‘in yuz berdi. Bu haqda FVV matbuot xizmati ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, holat kechasi soat 16:47 da Buxoro shahar “A.G‘ijduvoniy” MFY, B.Naqshband ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Shunga ko‘ra 4 ta yong‘in-qutqaruv ekipaji soat 16:51 da voqea joyiga yetib borib, yong‘in soat 17:03 da to‘liq o‘chirilgan.
Ma’lum bo‘lishicha yerto‘lada taxminan 20 kv.m maydonda chiqindilar yongan.
Yong‘in natijasida ko‘p qavatli uyning kirish eshigi va yo‘laklari yong‘in tutuni bilan qoplanganligi sababli 1-2-3-qavatlardagi xonadonlardan 9 nafar fuqaro qutqaruvchilar tomonidan zudlik bilan evakuatsiya qilinib, birinchi yordam ko‘rsatilgan.
Yong‘in oqibatida tan jarohati olganlar yo‘q. Yong‘inning kelib chiqish sababi va moddiy zarari aniqlanmoqda.

Yesterday, on July 8th, a fire broke out in the basement of a multi-storey building in the Bukhara region. The press service of the Ministry of Emergency Situations reported this.
It was noted that the incident occurred at 16:47 in the city of Bukhara, “A.Gijduvani” MCA, B.Naqshband street.
Accordingly, 4 fire-rescue crews arrived at the scene at 16:51, and the fire was completely extinguished at 17:03.
It was revealed that approximately 20 sq.m of waste material burned in the basement.
As a result of the fire, the entrance door and corridors of the multi-storey building were covered with smoke, prompting the immediate evacuation and first aid provision to 9 citizens from the apartments on the 1st-2nd-3rd floors by the rescuers.
There were no injuries as a result of the fire. The cause of the fire and the material damage are being determined.