“O‘zgidromet” bugun, 23 iyun kuni uchun ob-havo prognozini e’lon qildi.
Yozilishicha, Toshkent, Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarining tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin.
Toshkent shahri. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 21-23 daraja, kunduzi 38-40 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyati. Havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadim ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda ba’zida 20-22 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 32-37 daraja, Ustyurtda 27-32 bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 23-28 daraja, kunduzi 37-42 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 35-40 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 23-28 daraja, kunduzi 39-44 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari. Havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat ayrim joylarda kechasi va ertalab, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Shamol sharqdan 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 35-40 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘li hududlarida. Havo biroz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 15-20 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.

What will the weather be like on the first day of the week?
According to the report, there is a possibility of flash floods in the foothill and mountainous areas of Tashkent, Andijan, Namangan, and Fergana regions.
Tashkent city. The weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 3-8 m/s. The temperature at night will be 21-23 degrees, during the day 38-40 degrees.
The Republic of Karakalpakstan, Khorezm region. The weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, intensifying in some areas up to 13-18 m/s, with occasional gusts up to 20-22 m/s, dust storms are possible. The temperature at night will be 20-25 degrees, during the day 32-37 degrees, in the Ustyurt plateau it will be 27-32.
Bukhara and Navoi regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, intensifying in some areas up to 13-18 m/s, dust storms are observed in certain places. The temperature at night will be 23-28 degrees, during the day 37-42 degrees.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, intensifying in some areas up to 13-18 m/s, dust storms are observed in certain places. The temperature at night will be 20-25 degrees, during the day 35-40 degrees.
Kashkadarya and Surkhandarya regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, intensifying in some areas up to 13-18 m/s, dust storms are observed in certain places. The temperature at night will be 23-28 degrees, during the day 39-44 degrees.
Andijan, Namangan, Fergana regions. The weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected, however, thunderstorms are possible in some areas at night and in the morning. The wind will blow from the east at a speed of 5-10 m/s. The temperature at night will be 20-25 degrees, during the day 35-40 degrees.
In the mountainous areas of the Republic. The weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at a speed of 7-12 m/s, possibly intensifying in some areas up to 13-18 m/s. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 28-33 degrees.