“O‘zgidromet” 6 iyun kuni uchun ob-havo prognozini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, Toshkent shahrida.Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 3-8 m/s tezlikda esadi, 12-15 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat kechasi 22-24 daraja, kunduzi 33-35 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyati. Havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda ba’zida 20-22 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 17-22, daraja kunduzi 27-32 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda ba’zida 20-22 m/s gacha kuchayishi, chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 25-30 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax, Samarqand viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Samarqand viloyatida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo Surxondaryo viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi, faqat Surxondaryo viloyatida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 28-33 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 34-39 daraja bo‘ladi.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlari. Havo biroz bulutli bo‘ladi, vaqti-vaqti bilan qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Sharqiy shamol yo‘nalishini o‘zgartirib, g‘arbdan 7-12 m/s tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 m/s gacha kuchayadi. Harorat kechasi 12-17 daraja, kunduzi 23-28 daraja bo‘ladi.

Today, what was said about the weather forecast?
According to it, in Tashkent city. The weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 3-8 m/s, may increase up to 12-15 m/s. Temperature at night 22-24 degrees, during the day 33-35 degrees will be.
The Republic of Karakalpakstan, Khorezm region. The weather will be partly cloudy, in some places short-term rain, thunderstorms possible. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s, in some areas sometimes up to 20-22 m/s, dust storms may be observed. Temperature at night 17-22, degree  during the day 27-32 degrees will be.
Bukhara and Navoiy regions. The weather will be partly cloudy, in some places short-term rain, thunderstorms possible. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s, in some areas sometimes up to 20-22 m/s, dust storms may be observed. Temperature at night 20-25 degrees, during the day 25-30 degrees will be.
Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation expected, only in some places in the Samarkand region short-term rain, thunderstorms possible. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s, in some areas dust storms may be observed. Temperature at night 20-25 degrees, during the day 28-33 degrees will be.
Qashqadaryo, Surkhandarya regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation expected, only in some places in Surkhandarya region short-term rain, thunderstorms possible. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s, in some areas dust storms may be observed. Temperature at night 20-25 degrees, during the day 28-33 degrees will be.
Andijan, Namangan, Fergana regions. The weather will be partly cloudy, no precipitation expected. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s. Temperature at night 20-25 degrees, during the day 34-39 degrees will be.
The republic's foothills and mountainous areas. The weather will be partly cloudy, occasionally short-term rain may fall, thunderstorms possible. The eastern wind will change direction, blowing from the west at 7-12 m/s, in some places may increase to 13-18 m/s. Temperature at night 12-17 degrees, during the day 23-28 degrees will be.