Erkin Madorbekovich Muhitdinov Ekologiya vazirligi huzuridagi O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori lavozimiga tayinlandi. Bu haqda O‘zA xabar berdi.
Bu shuni anglatadiki, shu paytgacha O‘rmon xo‘jaligi agentligi direktori sifatida ishlab kelgan Nizomiddin Jalilovich Bakirov lavozimidan ozod etilgan, biroq uning na ishdan ketgani, na buning sababi va na boshqa biror ishga o‘tgani xabar qilinmadi.
Agentlik direktori sifatida ish boshlayotgan Erkin Muhitdinovga to‘xtaladigan bo‘lsak, u o‘tgan yilning dekabrida Ekologiya vazirligida O‘rmon, bioxilma-xillik va ekoturizm siyosatini yuritish departamenti boshlig‘i lavozimiga tayinlangan edi. Bungacha u 2023 yilning avgust oyidan 2024 yilning 20 mayiga qadar Ohangaron tumanini boshqargan, 2024 yilning may oyida Toshkent viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari etib tayinlangan.
Ma’lumot uchun, Erkin Muhitdinov 1976 yilda Andijon viloyatida tug‘ilgan. 1997 yilda Andijon iqtisod boshqaruv instituti (bakalavr), 2000 yilda Bank-moliya akademiyasi (magistratura), 2007 yilda esa Yaponiyadagi Rivojlanayotgan iqtisodiyotlar instituti Oliy maktabini tamomlagan. Erkin Muhitdinov iqtisodiyot fanlari bo‘yicha falsafa doktori hisoblanadi. U “Do‘stlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Erkin Muhitdinov Tashqi iqtisodiy aloqalar milliy banki, “Turonbank” ATB, Markaziy bank, Vazirlar Mahkamasi, O‘zbekiston Prezidenti devonining Ijtimoiy-iqtisodiy siyosatni muvofiqlashtirish xizmatining bandlik va aholi turmush darajasi masalalari sektori, Bandlik va kambag‘allikni qisqartirish vazirligida ishlagan.

A new director has been appointed to the Forestry Agency.
Erkin Madorbekovich Mukhitdinov has been appointed as the Director of the Forestry Agency under the Ministry of Ecology. This was reported by UzA.
This means that Nizomidin Jalilovich Bakirov, who had been working as the Director of the Forestry Agency until now, has been relieved of his position, but there was no information provided about his resignation, the reasons for it, nor about him moving to another job.
Speaking of Erkin Mukhitdinov, who is starting his work as the Director of the Agency, he was appointed as the Head of the Department of Forest, Biodiversity, and Ecotourism Policy at the Ministry of Ecology in December last year. Prior to this, from August 2023 to May 20, 2024, he had managed the Ohangaron district, and in May 2024, he was appointed as the First Deputy Governor of the Tashkent region.
For your information, Erkin Mukhitdinov was born in 1976 in the Andijan region. In 1997, he graduated from the Andijan Institute of Economics and Management (Bachelor), in 2000 from the Banking and Finance Academy (Master's), and in 2007 from the Graduate Institute for Policy Studies in Japan. Erkin Mukhitdinov holds a PhD in Economic Sciences. He has been awarded the “Friendship” order.
Erkin Mukhitdinov has worked at the National Bank for Foreign Economic Activity, “Turonbank” JSCB, the Central Bank, the Cabinet of Ministers, the Social and Economic Policy Coordination Service of the Office of the President of Uzbekistan covering employment and living standards issues sector, and the Ministry of Reducing Poverty and Unemployment.