Тошкент вилояти Қибрай тумани ҳокимининг маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёрдамчиси ер майдонини расмийлаштириб бериш эвазига 50 минг доллар талаб қилиб, 10 минг долларини олган вақтида қўлга олинди.
Давлат хавфсизлик хизмати маълумотига кўра, у давлат захирасидаги 4 сотих ерни ҳокимликда ишловчи танишлари орқали архив ҳужжатларига сохта маълумот киритиш йўли билан харидор номига расмийлаштиришни ваъда қилган.
Тезкор тадбир давомида у пулнинг бир қисмини олган вақтда ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳолат юзасидан унга нисбатан Жиноят кодексининг 168 ва 211-моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Аввалроқ Наманганда ҳам давлат ерини сотишга уринган ҳоким ёрдамчиси ушлангани хабар қилинганди.

The assistant to the hokim (governor) of Kibray district in Tashkent region was caught while receiving $10,000 after demanding $50,000 for the official registration of a land plot during a neighborhood citizens' meeting.
According to information from the State Security Service, he promised to officially register a 4-sotix plot of land from the state reserve in the name of a buyer by entering false information into archival documents through his acquaintances working in the hokimiyat (governor's office).
During an operational measure, he was caught with material evidence while receiving part of the money.
Regarding the incident, a criminal case has been initiated against him under Articles 168 and 211 of the Criminal Code, and investigative actions are being carried out. It was previously reported that an assistant to a hokim in Namangan was also caught attempting to sell state land.