17 февраль куни республика бўйлаб айрим ҳудудларда ёмғир, туман ва тоғларда қор кўчиши хавфи сақланиб қолади.
Ўзгидромет 17 февраль куни Ўзбекистон бўйлаб кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди. Эртага айрим вилоятларда ёмғир ёғиши ва туман тушиши кутилмоқда. Тоғли ҳудудларда эса ёғингарчилик кучайиши мумкин.
Тошкент  шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб ёмғир ёғади, туман тушиши мумкин. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан секундига 3-8 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +10...+12 даража илиқ, кундузи +15...+17 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 0...+5 даража илиқ, Устюртда -2 даража совуққача, кундузи +10...+15 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб ёмғир ёғиши мумкин, кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушади. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 метргача кучайиши мумкин.  Ҳарорат кечаси +5...+10 даража илиқ, кундузи +12...+17 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёмғир ёғади, туман тушади. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +7...+12 даража илиқ, кундузи  +12...+17 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳам ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб ёмғир ёғиши мумкин, кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушади. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +7...+12 даража илиқ, кундузи +13...+18 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва куннинг биринчи ярмида ёмғир ёғади. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан секундига 5-10 метр тезликда эсади. Ҳарорат кечаси +4...+9 даража илиқ, кундузи +12...+17 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳам ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик (ёмғир, қор), баъзи жойларда кучли бўлади. Туман тушиши мумкин. Қор кўчиши хавфи бор. Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол шарқдан секундига 7-12 метр тезликда эсади.  Ҳарорат кечаси -2 даража совуқ, +3 даража илиқ, кундузи +5...+10 даража илиқ бўлади.
Шунингдек, 13-16 февралда республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиши хавфи бор. 13-16-февралда республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин.
Жамият Бугун 01:49
Шайхонтоҳур туманидаги шахсий уйлардан бирида содир бўлган ёнғин қисқа вақт ичида ўчирилди.
'Рамазон ойида эҳтиёжманд оилаларни қўллаб-қувватлаш учун 1 трлн сўмдан ортиқ маблағ ажратилади'ning rasmi
Жамият 16.02.2026 17:21
Рамазон ойида эҳтиёжманд оилаларни қўллаб-қувватлаш учун 1 трлн сўмдан ортиқ маблағ ажратилади
Давлат раҳбари муборак ойда нуронийлар, ёлғиз ва эҳтиёжманд фуқаролар ҳолидан хабар олиш, оғир аҳволга тушиб қолган оилаларга амалий кўмак бериш эзгу қадрият эканини таъкидлади.

Uzhydromet announced weather forecast data to be observed across Uzbekistan on February 17. Rain and fog are expected in some regions tomorrow. In mountainous areas, precipitation may intensify.
In Tashkent city, the weather will be changeable, with rain at night and in the morning, and fog possible. Precipitation is not expected during the day. The wind will be easterly at 3-8 meters per second. The temperature at night will be +10...+12 degrees warm, during the day +15...+17 degrees warm.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will be easterly at 7-12 meters per second, in some places it may increase to 13-18 meters. The temperature at night will be 0...+5 degrees warm, down to -2 degrees cold on the Ustyurt, during the day +10...+15 degrees warm.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, rain is possible at night and in the morning, precipitation is not expected during the day. Fog will fall in some places. The wind will be easterly at 7-12 meters per second, in some places it may increase to 13-18 meters. The temperature at night will be +5...+10 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh and Samarkand regions, the weather will be changeable, rain will fall in some places, fog will fall. The wind will be easterly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be +7...+12 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will also be changeable, rain is possible at night and in the morning, precipitation is not expected during the day. Fog will fall in some places. The wind will be easterly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be +7...+12 degrees warm, during the day +13...+18 degrees warm.
In Andijan, Namangan, Fergana regions, the weather will be changeable, rain will fall at night and in the first half of the day. Fog is possible in some places. The wind will be easterly at 5-10 meters per second. The temperature at night will be +4...+9 degrees warm, during the day +12...+17 degrees warm.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will also be changeable, precipitation (rain, snow), in some places it will be strong. Fog is possible. There is a risk of avalanches. Mudflow and flood events may occur. The wind will be easterly at 7-12 meters per second. The temperature at night will be -2 degrees cold, +3 degrees warm, during the day +5...+10 degrees warm.
Also, on February 13-16, there is a risk of avalanches in the mountainous areas of the republic. On February 13-16, mudflow and flood events may occur in the foothill and mountainous areas of the republic.