“Ўзгидромет” 3 февраль куни кузатиладиган об-ҳаво прогнозини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб ёмғир ёғади. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 7-9 даража илиқ, кундузи 13-15 даража илиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасидаҳаво ўзгарувчан бўлади, кечқурун баъзи жойларда ёмғир ёғади. Туман тушиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 3 даража совуқ, 2 даража илиқ, кундузи 2-7 даража илиқ бўлади.
Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Баъзи жойларга туман тушиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 5-10 даража илиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғади. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Туман тушиши мумкин. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 4-9 даража илиқ, кундузи 13-18 даража илиқ; Навоий вилояти шимолида кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 4-9 даража илиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғади. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Туман тушиши мумкин. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 4-9 даража илиқ, кундузи 11-16 даража илиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғади. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Туман тушиши мумкин. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10 даража илиқ, кундузи 15-20 даража илиқ бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғади. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Туман тушиши мумкин. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража илиқ, кундузи 8-13 даража илиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларидаҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлади, кучли бўлиши мумкин. Туман тушиши мумкин. Йўлларда баъзи жойларда яхмалак кузатилади. Қор кўчиши хавфи бор. Ғарбий шамол йўналишини ўзгартириб, шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 0-5 даража совуқ, кундузи 0-5 даража илиқ бўлади.
2-3 февралда республиканинг тоғли ҳудудларида қор кўчиши хавфи бор.
'Ўзбекистонда аҳоли зичлиги яна ошди'ning rasmi
Бу қизиқ 02.02.2026 12:43
Ўзбекистонда аҳоли зичлиги яна ошди
2026 йил 1 январь ҳолатига Ўзбекистонда 1 квадрат километр майдонга ўртача 85,2 нафар аҳоли тўғри келмоқда.
'2025 йилда Ўзбекистонда қарийб 19 минг киши озодликдан маҳрум этилди'ning rasmi
Бу қизиқ 02.02.2026 04:08
2025 йилда Ўзбекистонда қарийб 19 минг киши озодликдан маҳрум этилди
Йил давомида судлар томонидан 63 мингдан ортиқ жиноят иши кўриб чиқилиб, 63 340 нафар шахс судланган.

According to forecasts, in Tashkent city the weather will be changeable, with rain at night and in the morning. Precipitation is not expected during the day. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 7-9 degrees above zero, during the day 13-15 degrees above zero.
In the Republic of Karakalpakstan the weather will be changeable, with rain in some places in the evening. Fog is possible. The wind will blow from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 3 degrees below zero to 2 degrees above zero, during the day 2-7 degrees above zero.
In Khorezm region the weather will be changeable, precipitation is not expected. Fog is possible in some places. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 5-10 degrees above zero.
In Bukhara and Navoi regions the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning. Precipitation is not expected during the day. Fog is possible. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees above zero, during the day 13-18 degrees above zero; in the north of Navoi region, the temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 4-9 degrees above zero.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning. Precipitation is not expected during the day. Fog is possible. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 4-9 degrees above zero, during the day 11-16 degrees above zero.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning. Precipitation is not expected during the day. Fog is possible. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 5-10 degrees above zero, during the day 15-20 degrees above zero.
In Andijan, Namangan, Fergana regions the weather will be changeable, with rain in some places at night and in the morning. Precipitation is not expected during the day. Fog is possible. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees above zero, during the day 8-13 degrees above zero.
In the mountainous areas of the Republic the weather will be changeable, in some places there will be precipitation (rain, snow), possibly heavy. Fog is possible. Icing is observed on roads in some places. There is a risk of avalanches. The westerly wind will change direction, blowing from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 0-5 degrees below zero, during the day 0-5 degrees above zero.