Республиканинг айрим ҳудудларида ҳарорат 30 даража иссиқ бўлади.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-15 даража, кундузи 24-26 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 22-27 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 25-30 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 24-29 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10°, кундузи 15-20 даража бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for tomorrow, September 24.
According to it, the weather in Tashkent city will be slightly cloudy, occasionally variable. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 13-15 degrees, during the day 24-26 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 8-13 degrees, during the day 20-25 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 25-30 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15 degrees, during the day 22-27 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees, during the day 25-30 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees, during the day 24-29 degrees.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 5-10°, during the day 15-20 degrees.