“Ўзгидромет” бугун, 19 сентябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-12 даража салқин, кундузи 24-26 даража иссиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 8-13 даража салқин, кундузи 23-28 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10-15 даража салқин, кундузи 23-28 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража салқин, кундузи 22-27 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-18 даража салқин, кундузи 27-32 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, кечаси ва эрталаб баъзи жойларда ёмғир ёғади. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража салқин, кундузи 22-27 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, вақти-вақти билан ёмғир ёғади. Баланд тоғли ҳудудларда қорга айланиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 5-10 даража, кундузи 13-18 даража салқин бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast data observed for today, September 19.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature will be 10-12 degrees cool at night and 24-26 degrees warm during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature will be 8-13 degrees cool at night and 23-28 degrees warm during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s, with possible dust storms. The temperature will be 10-15 degrees cool at night and 23-28 degrees warm during the day.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 10-15 degrees cool at night and 22-27 degrees warm during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 13-18 degrees cool at night and 27-32 degrees warm during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, with rain expected in some places at night and in the morning. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature will be 10-15 degrees cool at night and 22-27 degrees warm during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, with occasional rain. In high mountainous areas, it may turn to snow. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature will be 5-10 degrees at night and 13-18 degrees cool during the day.