Бош Прокуратура матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов сайтимизга тақдим этган маълумотларига кўра, ҳолат кеча, 17 сентябрь куни соат 14:18 ларда Олмазор туманида содир бўлган.
Мазкур ҳудудда яшовчи, 2001 йилда туғилган аёл турмуш ўртоғи билан рашк туфайли келиб чиққан келишмовчилик оқибатида жаҳл қилиб, 2022 ва 2024 йилларда туғилган икки нафар ўғил фарзандини ўзлари яшаб турган уйнинг 4-қавати йўлак деразасидан пастга ташлаб юборган.
Сўнгра ўша уйнинг 8-қавати йўлак деразасидан ўзини ҳам пастга ташлаган. Ҳодиса оқибатида аёл шифохонада вафот этган, икки нафар вояга етмаган боланинг ҳаёти сақланиб қолинган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодекснинг 25,97-моддаси (Қасддан одам ўлдиришга суиқасд қилиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Аслида этни жунжиттирадиган бу ҳолат шунчаки воқеа эмас — бу фарёд! Бир она ўз фарзандларини ойнадан улоқтириб, ўзи ҳам сакради. Бу — дард! Бу — огоҳлантирувчи аламли сигнал!
Жамиятда ёлғизлик, тушкунлик, руҳий чарчоқ кўпайди. Аммо ҳанузгача психологик ёрдам сўраш — уят ҳисобланади. Шу “уят” бизни ўлим сари судраяпти!
Ҳар биримиз атрофга бир қарайлик. Кимдир жим, лекин ичида бақиряпти. Кимдир кулиб юрибди, лекин руҳан аллақачон йиқилган...

According to information provided to our site by the Press Secretary of the Prosecutor General's Office, Hayot Shamsutdinov, the incident occurred yesterday, September 17, at approximately 14:18 in the Almazar district.
In the mentioned area, a woman, born in 2001, living there, in a conflict arising from jealousy with her husband, in a fit of rage, threw her two sons, born in 2022 and 2024, from the 4th-floor hallway window of the apartment where they lived.
She then threw herself from the 8th-floor hallway window of the same building. As a result of the incident, the woman died in the hospital, while the lives of the two underage children were saved.
A criminal case has now been initiated regarding this incident under Article 97 (Attempted Murder) of the Criminal Code. Investigative actions are being carried out.
In reality, this shocking incident is not just an event — it is a cry! A mother threw her children from a window and then jumped herself. This is — pain! This is — a alarming, painful signal!
Loneliness, despair, and mental exhaustion are increasing in society. But seeking psychological help is still considered shameful. This "shame" is dragging us towards death!
Each of us should look around. Someone is silent, but screaming inside. Someone is smiling, but their spirit has long since collapsed...