“Ўзенергоинспексия” томонидан Тошкент вилоятининг Янгийўл туманида ўтказилган назорат тадбирида якка тартибдаги тадбиркор “X. М.”га тегишли бўлган текстиль маҳсулотлари ишлаб чиқариш цехи электр тармоғига ўзбошимчалик билан уланганлиги аниқланиб, ноқонуний электр энергияси сарфи фош этилди.
Дастлабки ҳисоб-китобларга кўра, ушбу қоидабузарлик натижасида электр таъминоти корхонасига 3 миллиард 78 миллион сўм миқдорида зарар етказилган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда.

During a control measure carried out by the "Uzenergoinspektsiya" in the Yangiyul district of the Tashkent region, it was discovered that a textile production workshop belonging to the individual entrepreneur "Kh. M." was arbitrarily connected to the power grid, and the illegal consumption of electricity was exposed.
According to preliminary calculations, this violation resulted in a loss of 3 billion 78 million soums to the power supply company.
Pre-investigation checks are currently being carried out by law enforcement agencies regarding the situation.