АҚШ Ўзбекистон билан стратегик шерикликни кенгайтиришни истамоқда
АҚШ президенти Дональд Трамп Шавкат Мирзиёевни Ўзбекистон мустақиллигининг 34 йиллиги билан табриклади.
'АҚШ Ўзбекистон билан стратегик шерикликни кенгайтиришни истамоқда'ning rasmi
Америка Қўшма Штатлари Ўзбекистон билан мавжуд алоқаларни мустаҳкамлаш ва ўзаро манфаатли ҳамкорликнинг янги йўналишларини ривожлантиришга умид билдирмоқда. Бу ҳақда АҚШ Президенти Дональд Трампнинг Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевга йўллаган табригида қайд этилган.
Трамп ўз табригида Ўзбекистоннинг бой тарихи ва маданиятини йодга олиб, мустақилликдан буён икки давлат ўртасидаги стратегик шериклик мустаҳкамланиб бораётганини таъкидлади.
Хусусан, чегараларни мустаҳкамлаш, савдо ва инвестицияларни кўпайтириш, диний эркинлик ҳамда минтақавий барқарорликни таъминлаш йўлида муҳим ҳамкорлик амалга оширилгани қайд этилди.
“Қўшма Штатлар мавжуд алоқаларни мустаҳкамлаш ва янги имкониятларни очишга интилади. Сизга ва Ўзбекистон халқига Мустақиллик байрами муносабати билан энг эзгу тилакларимни йўллайман”, — дейилади Трампнинг табригида.

The U.S. wants to expand strategic partnership with Uzbekistan.
U.S. President Donald Trump congratulated Shavkat Mirziyoyev on the 34th anniversary of Uzbekistan's independence.
Image of 'The U.S. wants to expand strategic partnership with Uzbekistan.'
The United States of America hopes to strengthen existing relations with Uzbekistan and develop new areas of mutually beneficial cooperation. This was noted in a congratulatory message sent by U.S. President Donald Trump to the President of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev.
In his message, Trump highlighted Uzbekistan's rich history and culture and emphasized that the strategic partnership between the two countries has been strengthening since independence.
In particular, it was noted that significant cooperation has been implemented in strengthening borders, increasing trade and investment, and ensuring religious freedom and regional stability.
"The United States seeks to strengthen existing relations and open up new opportunities. I send my best wishes to you and the people of Uzbekistan on the occasion of the Independence Day," Trump's message says.