Навоий вилоятида 3 нафар банкоматни ўғирлаб кетган шахслар қўлга олинди. Бу ҳақда вилоят ИИБ матбуот хизмати хабар қилди.
Билдирилишича, жорий йилнинг 4 августидан 5 августга ўтар кечаси қўлига тиббиёт қўлқоплари ва юзларига ниқоб таққан 2000, 2002 ва 2004 йилларда туғилган шахслар давлат рақами мавжуд бўлмаган машинада “Тараққиёт” МФЙда жойлашган банкоматни ўғирлаб кетган.
Ушбу пул жўнатиш қурилмасида 5 миллион 263 минг сўм пул маблағлари бўлган. Олиб борилган тезкор қидирув ишлари натижасида 3 нафар гумонланувчи навбатдаги ўғриликни амалга оширмоқчи бўлаётган пайтларида қўлга олинган.
Мазкур ҳолатда давлат манфаатларига 36 миллион 763 минг сўм миқдорида зарар етказилгани аниқланди.
Гумонланувчиларга нисбатан Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, айни пайтда тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Three individuals who stole an ATM in the Navoi region have been apprehended. This was reported by the press service of the regional DIA.
It is reported that on the night between August 4 and 5 of this year, individuals born in 2000, 2002, and 2004, wearing medical gloves and face masks, stole an ATM located in the "Taraqqiyot" neighborhood using a car without a state license plate.
This money transfer device contained 5 million 263 thousand soums. As a result of urgent investigative actions, the three suspects were apprehended while attempting to commit another theft.
In this case, it was determined that damage to state interests amounted to 36 million 763 thousand soums.
A criminal case has been initiated against the suspects under the relevant articles of the Criminal Code, and investigative actions are currently underway.