Трамп ва Путин Украина тақдирини бўлишмоқда
Берлиндаги Бранденбург дарвозалари ёнида Германиянинг Жабр кўрувчи халқларни ҳимоя қилиш жамияти ва украин ҳуқуқ ҳимоячилари акция ўтказди.
Чиқишлар Путин ва Трампнинг Аляскадаги саммити олдидан бўлиб ўтди.
Тадбирда АҚШ ва Россия президентлари ниқобидаги фаоллар “келишув” саҳнасини намойиш этишди: гўёки Вашингтон Қримнинг Россия томонидан аннексиясини тан олади.
Акция ташкилотчиларидан Сара Райнке “Трампнинг Украина ҳисобига тузган тезкор битими фақат Путинга фойда келтиради” деди.
Унинг сўзларича, украин ҳудудидан воз кечиш қурбонлар хотирасига хиёнат бўлиб, оккупациядаги аҳолини Россия ҳукмронлиги қўлида қолдиради.

Trump and Putin are deciding the fate of Ukraine.
A protest was held near the Brandenburg Gate in Berlin by Germany's Society for the Protection of Affected Peoples and Ukrainian human rights activists.
The demonstrations took place ahead of the Putin-Trump summit in Alaska.
During the event, activists wearing masks of the U.S. and Russian presidents staged a "negotiation" scene, implying that Washington would recognize Russia's annexation of Crimea.
One of the protest organizers, Sarah Reinke, said, "Trump's hastily drafted deal at Ukraine's expense only benefits Putin."
According to her, withdrawing from Ukrainian territory would betray the memory of the victims and leave the occupied population under Russian rule.