Эронда аёл бойликларга эга чиқиш мақсадида 11 нафар эрини ўлдирди
Эронда 11 нафар эрини ўлдирганликда айбланаётган Колшум Акбарийга қарши суд жараёни бошланди. Бу ҳақда Al Arabiya хабар берди.
Маълум қилинишича, аёлнинг 20 дан ортиқ турмуш орътоғИ бўлган ва уларнинг аксарияти вафот этган. Аёл эрларини ўлдириб, ҳар сафар уларнинг меросига эга чиққан.
Акбарий дастлабки қотилликларидан бирида эрини техник спирт билан заҳарлаган, сўнгра ёстиқ билан бўғиб ўлдирган. Шундан кейин у марҳумнинг катта ер майдонини мерос сифатида қўлга киритган.
Акбарий қайта турмушга чиқишдан олдин ўзига тўқ кекса эркакларни танлаб, уларнинг молиявий аҳволини ўрганган.
Аёл жами 18 та вақтинчалик никоҳ ва 19 та доимий никоҳ тузган, буларнинг барчаси эрларининг ўлими билан якунланган.
Терговчилар фикрича, аёл эрларини қандли диабетга қарши дорилар ва жинсий фаолиятни яхшиловчи воситалар аралашмаси билан аста-секин заҳарлаган. Баъзида бундай препаратларга техник спирт ҳам қўшган. Воқеалардан бирида у эркакни дори-дармонлар ёрдамида заифлаштирганидан сўнг, нам сочиқ билан бўғиб ўлдирган.

The court proceedings have begun against Kolshum Akbariya, who is accused of killing 11 men in Iran. Al Arabiya reported this.
It is reported that the woman had more than 20 husbands, most of whom died. She killed her husbands and each time inherited their wealth.
In one of her first murders, Akbariya poisoned her husband with technical alcohol and then suffocated him with a pillow. After that, she inherited the deceased's large plot of land.
Before remarrying, Akbariya would choose elderly men and study their financial situation.
The woman had a total of 18 temporary marriages and 19 permanent marriages, all of which ended with the death of her husbands.
Investigators believe the woman slowly poisoned her husbands with a mixture of diabetes medication and sexual performance enhancers. Sometimes, she also added technical alcohol to these drugs. In one incident, she weakened a man with medication and then suffocated him with a wet cloth.