АҚШ аэропортида йўловчи самолёти ёниб кетди
АҚШнинг Колорадо штатидаги Денвер халқаро аэропортида American Airlines компаниясининг Boeing 737 Max йўловчи самолёти бортида ёнғин содир бўлди. Бу ҳақда CNN хабар берди.
Маълумотларга кўра, муаммо парвоз вақтида юзага келган. Майамига қараб кетаётган самолётнинг қўниш мосламасида тўсатдан ёнғин юз берган.
Самолёт бортида олти нафар экипаж аъзоси ва 173 йўловчи бўлган. Барча йўловчилар зудлик билан самолётдан эвакуация қилинган. Фавқулодда хизматлар маълумотларига кўра, беш киши енгил тан жароҳати олган, бир йўловчи шифохонага ётқизилган.

A fire broke out on an American Airlines Boeing 737 Max passenger aircraft at Denver International Airport in the U.S. state of Colorado. CNN reported this.
According to reports, the issue occurred during the flight. A sudden fire erupted in the landing gear of the aircraft en route to Miami.
The aircraft had six crew members and 173 passengers on board. All passengers were quickly evacuated from the plane. According to emergency services, five people suffered minor injuries, and one passenger was hospitalized.