Тошкентда Malibu капотида рақсга тушган эркак жазоланди
Ижтимоий тармоқларда машҳур трендни такрорламоқчи бўлиб, Malibu автомобилининг капотида рақсга тушаётган эркак акс этган видео тарқалди. Ушбу ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси муносабат билдирди.
Унга кўра, ҳуқуқбузар қўлга олинган. Аниқланишича, Malibu автомобили Damas'га тегишли давлат рақам белгиси билан ҳаракатланган. Автомобиль жарима майдончасига жойлаштирилган.
Ҳуқуқбузарга нисбатан Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 125-моддаси 6-қисми (Транспорт воситаларидан фойдаланиш қоидаларини бузиш) билан ҳужжатлар расмийлаштирилган.
“Мен жароҳат олишим ҳам мумкин эди, бу яқинларим учун ҳам оғир бўларди. Оилам ҳам қийналарди. Қилган ишимдан афсусдаман. Бошқа бундай қилмайман. Тренд учун бундай иш қилиш керак эмас экан. Тренд ортидан қувсанг, ўзингга, ҳамёнингга ва оилангга зиён етказишинг мумкин экан”, - дейди у.
'Фарғонада шифокор беморга нега тиббий ёрдамни кўрсатмади?'ning rasmi
Фарғонада шифокор беморга нега тиббий ёрдамни кўрсатмади?
Ижтимоий тармоқларда Фарғона вилоятида яшовчи фуқарога етарли даражада тиббий ёрдам кўрсатилмагани юзасидан мурожаат тарқалди.
'Тошкентда Damas ҳайдовчиси ўқувчини уриб, воқеа жойидан қочиб кетди'ning rasmi
Жамият Бугун 07:42
'Мирзиёев Остона “EXPO” марказида экологик саммит доирасида миллий павильонлар билан танишди'ning rasmi
Жамият Бугун 06:53
Мирзиёев Остона “EXPO” марказида экологик саммит доирасида миллий павильонлар билан танишди
Ўзбекистон Президенти Остонада бўлиб ўтаётган Минтақавий экологик саммит доирасида миллий павильонлар кўргазмаси билан танишди.

In Tashkent, a man was punished for dancing on the hood of a Malibu.
A video of a man dancing on the hood of a Malibu car has gone viral on social media, attempting to replicate a popular trend. In response to this incident, the Tashkent City Traffic Safety Department has issued a statement.
According to them, the violator has been apprehended. It was determined that the Malibu car was moving with a state license plate belonging to a Damas. The car has been placed in a penalty area.
Documents have been formalized against the violator under Part 6 of Article 125 of the Administrative Responsibility Code (Violation of Vehicle Usage Rules).
"I could have gotten injured, and it would have been hard for my loved ones. My family would have suffered too. I regret what I did. I won’t do this again. You shouldn’t do such things for trends. If you chase trends, you can harm yourself, those around you, and your family," he said.