Япониялик рассом Рё Татсукини "япон Вангаси" деб аташади. У 2025 ва 2030 йилларда башоратига кўра, шу йиллар орасида Японияни кучли зилзила, бутун дунёни эса янги вирус кутмоқда.
Татсуки 2030 йилда Ер шарини қамраб олган (СОВИД-19, таҳр.) вирусга ўхшаш яна бир ҳалокатли вирус тарқалишини башорат қилмоқда.
Шунингдек, у китобининг янгиланган нашрида 2025 йил июль ойида Японияда яна бир зилзила содир бўлишини башорат қилди.
Аниқлик киритилишича, башоратчи янги зилзилани 2011 йилда Фукусима атом электр станцияси вайрон бўлгандаги зилзила билан таққослаган. Қайд этилишича, 2011 йилда Японияда цунами ва 9 магнитудали силкинишларни ҳам Татсуки башорат қилган эди.
Рассомнинг прогнози ортидан Япония, Хитой ва Ветнамга сайёҳлар оқими кескин камайган.
Маълум бўлишича, у СОВИД-19 эпидемиясини 1999 йилдаёқ башорат қилган. "Номаълум вирус 2020 йилда кириб келади, апрель ойидаги чўққисидан сўнг йўқолади ва 10 йилдан кейин яна пайдо бўлади," деб ёзган у ўз китобида.

The Japanese "Vanga" is predicting terrible disasters.
The Japanese artist Ryo Tatsuki is referred to as "the Japanese Nostradamus." According to his predictions for the years 2025 and 2030, during these years, Japan will experience a severe earthquake, and the whole world will face a new virus awaiting.
Tatsuki predicts the spread of another catastrophic virus by 2030, similar to the COVID-19 virus that enveloped the globe.
Moreover, in the updated edition of his book, he has predicted another earthquake to occur in Japan in July 2025.
It is specified that the forecaster compared the new earthquake to the one in 2011 when the Fukushima nuclear power station was destroyed. It is noted that Tatsuki had predicted the tsunami and 9-magnitude tremors that hit Japan in 2011 as well.
Following the artist's predictions, there has been a significant decrease in tourist flow to Japan, China, and Vietnam.
It turns out he had predicted the COVID-19 epidemic as early as in 1999. "An unknown virus will enter in the year 2020, will disappear after its peak in April, and will reappear 10 years later," he wrote in his book.