Тошкент шаҳрининг Янгиҳаёт туманида эркак ўз хотинига 25 марта пичоқ урди
Жорий йилнинг 1-феврал куни Тошкент шаҳрининг Янгиҳаёт туманида эркак ўз хотинига пичоқ билан ҳужум қилди.
Аёлнинг бақиришига қўшниси чиқиб, тез ёрдам чақирган. Шифокорларнинг тезкорлиги туфайли жабрланувчи тирик қолди ва ҳозирда шаҳар шифохоналаридан бирида даволанмоқда.
Жабрланувчининг сўзларига кўра, шу йилнинг 1-феврал куни унинг эри жанжал кўтариб, шундан сўнг унинг танасининг турли жойларига 25 марта пичоқ урган. Низога эркакнинг ўзлари яшаётган хонадонни сотиш нияти сабаб бўлган. У хотинига уйни сотишини, аёлни эса икки боласи билан кўчада қолдиришини айтган.
"Мен ундан буни кутмагандим. Квартирани сотишга қарши эканлигимни айтдим, икки бола билан қаерга боришимни сўрадим? Ва хонага кирганимда, орқамдан биринчи зарбани ҳис қилдим. Мен ундан қилган иши учун энг оғир жазо берилишини сўрайман", - деди жабрланувчи.
Ҳолат бўйича Янгихаёт тумани прокуратураси томонидан одам ўлдиришга суиқасд моддаси бўйича жиноят иши қўзғатилган. Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 25, 97-моддасига асосан, гумонланувчи процессуал тартибда қўлга олиниб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Жиноят Бугун 09:54
Маълум қилинишича, “фирибгар” мазкур “ёрдами” эвазга фуқародан 200 миллион олмоқчи бўлган.
'Ўзбекистонда ушланган Тожикистоннинг собиқ ҳокими қамалди'ning rasmi
Жиноят 08.05.2025 10:35
Ўзбекистонда ушланган Тожикистоннинг собиқ ҳокими қамалди
Маълум қилинишича, у пора ва фирибгарликда айбдор деб топилиб, 12 йилга қамалган.
'Уч вилоятда жами 12,5 млрд сўмлик электрдан ноқонуний фойдаланилгани очиқланди'ning rasmi
Жиноят 07.05.2025 11:38
Уч вилоятда жами 12,5 млрд сўмлик электрдан ноқонуний фойдаланилгани очиқланди
Аниқланган ҳолатлар юзасидан қайта ҳисоб-китоб қилинган ҳолда тўпланган ҳужжатлар ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга юборилган.
'Уч вилоятда 953 млн сўмлик электр ўғирлангани очиқланди'ning rasmi
Жиноят 06.05.2025 12:11
Уч вилоятда 953 млн сўмлик электр ўғирлангани очиқланди
'Тошкентда қалбаки дори ишлаб чиқарувчи яширин цех фош этилди'ning rasmi
Жиноят 06.05.2025 08:42
Тошкентда қалбаки дори ишлаб чиқарувчи яширин цех фош этилди
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг тегишли моддалари асосида жиноят иши қўзғатилиб, суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
'Тошкент ҳамда Наманганда ноқонуний энергия ишлатилгани фош бўлди'ning rasmi
Жиноят 05.05.2025 09:14
Тошкент ҳамда Наманганда ноқонуний энергия ишлатилгани фош бўлди
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 169-моддаси (ўғрилик) билан жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

In the Yangikhayot district of Tashkent city, a man stabbed his wife 25 times.
On February 1st of this year, in the Yangihayot district of Tashkent city, a man attacked his wife with a knife.
At the woman's screams, a neighbor came out and called for an ambulance. Thanks to the promptness of the doctors, the victim survived and is currently undergoing treatment at one of the city hospitals.
According to the victim, on February 1st of this year, her husband started a fight, and then stabbed her 25 times in various parts of her body. The dispute was triggered by the man's intention to sell the apartment they were living in. He told his wife he intended to sell the house, leaving her and their two children out on the street.
"I didn't expect this from him. I told him I was against selling the apartment, asked him where I was supposed to go with two children? And when I entered the room, I felt the first stab from behind. I demand the most severe punishment for what he did," said the victim.
An attempted murder case has been initiated by the Yangihayot district prosecutor's office. According to articles 25, 97 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, the suspect has been detained in procedural order, and investigative actions are being taken.